کانون مشاورانارتباط صحیح با همسر چگونه باید باشد؟ ارتباط با همسر یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در زندگی مشترک باید به آن توجه کنید. تاثیرات ارتباط درست و صحیح با همسر در زندگی شویی و کیفیت روابط زوجین امری انکار ناپذیر است و به سلامت و رشد زن و مرد کمک شایانی می‌کند. در نتیجه در دنیای امروز و با توجه به گستره‌تر شدن مسائل و مشکلات، بهتر است که هر فرد، نحوه برخورد درست با همسرش را بداند و برای بهتر شدن روابط شویی خود تلاش کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم پس تا انتها همراه ما باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ارتباط صحیح با همسر می‌توانید با مشاوران 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع: 

ارتباط صحیح با همسر


کانون مشاوران

احتمال بروز اختلاف و طلاق همواره برای زوجین وجود دارد. با این حال آمارها نشان می‌دهند احتمال طلاق در سال اول زندگی نسبتاً بیشتر از سال‌های دیگر است. در واقع اگر زوجین بتوانند در سال‌های اولیه زندگی خود مشکلات را به خوبی حل و فصل کنند به احتمال بیشتری در آینده می‌توانند در کنار هم زندگی خوبی داشته باشند. آگاهی از راه‌های جلوگیری از طلاق به شما کمک می‌کند بحران‌های اوایل زندگی مشترک را پشت سر گذاشته و از جدایی پیشگیری کنید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله 

جلوگیری از طلاق را مطالعه کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه طلاق در سال اول زندگی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

طلاق در سال اول زندگی


کانون مشاوران

نوجوانی از جمله دوره‌های حساس زندگی افراد است که یکی از ویژگی‌های مهم آن تنش‌های روانی و واکنش‌های دفاعی است. رفتار صحیح با نوجوان در این دوره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد، از آنجا که نوجوانی دوره‌ گذر از کودکی به بزرگسالی است طبیعتا فرد را با مشکلاتی مواجه می‌کند. برای آنکه نوجوان شما این دوره را با تنش کمتری بگذراند، باید نحوه رفتار صحیح با نوجوان را بیاموزید. در ادامه مطلب به بررسی اهمیت این موضوع و نکاتی در جهت بهبود رفتار با نوجوان خواهیم پرداخت.

برای دریافت مشاوره در زمینه رفتار صحیح با نوجوان می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

رفتار صحیح با نوجوان


کانون مشاوران

میل جنسی به کودکان و یا تمایل به با بچه ها نوعی از اختلالات و انحرافات جنسی تلقی می‌شود و متأسفانه اثرات سوءی را برای فرد مبتلا و کودک قربانی به همراه دارد. فرد مبتلا نسبت به کودکان تمایل جنسی دارد. در این اختلال، فرد تخیلات و تصورات جنسی دارد که برای آن‌ها به اعمال نابهنجار شدیدی همچون به کودکان دست می‌زند. افراد پدوفیل اکثرا مرد هستند و با کودکان نابالغ کمتر از 13 سال وارد رابطه جنسی می‌شوند. این افراد معمولا به هر دو جنس دختر و پسر علاقه مند هستند. اختلال پدوفیلیا، با استفاده از روش‌های درمانی موثر تا حد زیادی کنترل می‌شود. در ادامه مقاله به بررسی کامل با بچه یا پدوفیلیا می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه درمان تمایل به با بچه یا اختلال پدوفیلیا می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

میل جنسی به کودکان


کانون مشاوران

شاید در اطرافیان خود کسانی را دیده باشید که از قرار گرفتن در مکان‌های باز و عمومی هراس دارند و یا خودتان به چنین ترسی مبتلا باشید. آگورافوبیا یکی از اختلالات اضطرابی است که تقریبا از دهه‌ دوم زندگی و در حدود بیست سالگی شروع می‌شود و فرد اغلب در زمان حضور در موقعیت‌ها و مکان‌های عمومی دچار اضطراب می‌شود. عدم درمان این اختلال می‌تواند موجب تشدید بیماری و بروز دیگر اختلالات رواشناختی شود. خوشبختانه روش‌های درمانی مختلفی مانند روان درمانی برای این اختلال وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با علائم، علل و روش‌های درمانی آگورافوبیا با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه آگورافوبیا می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

آگورافوبیا چیست؟ 


کانون مشاوران

قرص اگزازپام یکی از داروهای ضد اضطرابی و از خانواده بنزودیازپین‌ها است که اغلب از جانب روان پزشکان برای درمان مشکلاتی نظیر احساس تنش و اضطراب شدید، بی‌قراری و بی‌خوابی تجویز می‌شود. مصرف سرخود قرص اگزازپام می‌تواند عوارض جانبی بسیاری را به همراه داشته باشد چرا که پزشک برای انتخاب هر نوع دارو ابتدا وضعیت جسمانی و روانی شما را بررسی می‌کند و با در نظر گرفتن همه جوانب، دوز متناسبی از دارو را تجویز می‌کند. نادیده گرفته شدن این موارد در مصرف سرخود اگزازپام می‌تواند باعث ایجاد علائم و مشکلات جسمی و روانی ناخوشایندی شود. برای اینکه در مورد این دارو اطلاعات بیشتری به دست بیاورید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه داروهای ضد اضطراب می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

قرص اگزازپام


کانون مشاوران

کانون مشاوران با ارائه مشاوره شغلی به شما کمک می کند تا شغلی را برگزینید که کمترین فرسودگی و بیشترین درآمد را برای‌تان داشته باشد. انتخاب شغل مساله بسیار مهمی است که تمام ابعاد زندگی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همچنین ممکن است در هر برهه ای از زمان نیاز به تجدید نظر ئر مورد آن و تغییر شغل اشته باشد. از طرفی روانشناس به شما کمک می کند تا بهترین خود شناسایی و شکوفا کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل شغلی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

مشاوره شغلی چگونه کمک می کند؟


کانون مشاوران

شب اول عروسی که به شب زفاف معروف است، برای زوجین یکی از بهترین شب‌ها است و رسم است زوجین در آن شب با یکدیگر رابطه‌ی جنسی داشته‌ باشند، این شب برای برخی از زوجین اضطراب آور است. برخی از دختران نیز از آن وحشت دارند. توصیه می‌شود زن و شوهر زمانی با یکدیگر رابطه‌ی جنسی داشته باشند که از لحاظ جسمانی و روانی به آمادگی کامل رسیده باشند. البته این اضطراب تا حدودی طبیعی است اما اگر باعث ایجاد مشکل در رابطه شویی شود نیاز به مداخله 

مشاوره جنسی و استفاده از آموزش‌های روابط جنسی  دارد.

برای دریافت مشاوره در زمینه شب زفاف می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

شب زفاف


کانون مشاوران

بچه وسطی خانواده دارای چه ویژگی‌های شخصیتی است؟ بچه وسطی، اغلب اولویت روابط  خود را خارج از واحد خانواده قرار می‌دهد. اگر بچه وسط خانواده هستید، ممکن است کمتر از فرزند اول و آخر مورد توجه خانواده قرار بگیرید و سندروم فرزند میانی را تجربه کنید ولی در طول زمان پیامدهای مثبتی مانند صبور بودن، توانایی همدلی بالا، مذاکرات موفق آمیز، حافظ صلح و واسطه آشتی بین دیگران، توانایی هدایت و رهبری گروهی و… را به دست می‌آورید. آشنایی با ویژگی‌های شخصیتی بچه وسط خانواده به شما کمک می‌کند تا بتوانید هر چه بهتر بر کلیشه‌های مربوط به این ترتیب تولد غلبه کنید. همچنین بر هر خانواده‌ای ضروری است تا برای تربیت فرزندانی سالم در زمینه‌های روانی و رفتاری از مشاوره 

کودک بهره‌مند شوند.

برای دریافت مشاوره در زمینه بچه وسطی خانواده می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

بچه وسطی خانواده


کانون مشاوران

تأثیر طلاق بر فرزندان پسر چگونه است؟ پسران پس از طلاق والدین با چه آسیب‌هایی مواجه می‌شوند؟ جدایی والدین نه تنها خود آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد بلکه می‌تواند پیامدهای بلند مدتی را برای فرزندان به همراه بیاورد. تفاوت‌های جنسیتی باعث می‌شود که دختران و پسران به شیوه‌های متفاوتی به طلاق واکنش نشان دهند و با مشکلات مختلفی روبه‌رو شوند. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به طور اختصاصی در مورد تأثیر طلاق بر فرزندان پسر اطلاعات بیشتری ارائه کنیم. برای آگاهی از این موضوع تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تأثیر طلاق بر فرزندان پسر می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

طلاق بر فرزندان پسر چه تاثیری دارد؟


کانون مشاوران

بهترین قرص تاخیری کدام است؟ قرص‌های تأخیری از جمله داروهایی هستند که در درمان اختلال زودانزالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. زود انزالی در مردان یکی از مشکلات جنسی رایج است. این مشکل تا حد زیادی کیفیت رابطه جنسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و منجر به مشکلاتی نظیر عدم تجربه ارگاسم در زن، احساس نیتی جنسی و کاهش اعتماد به نفس در مرد می‌شود. همه این موارد باعث می‌شوند که فرد در جست و جوی درمان برای مشکل خود باشد. قرص تاخیری یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای رفع این مشکل است اما متأسفانه مصرف آن در بلند مدت افراد را با عوارض زیادی رو به رو خواهد کرد. به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند که از روش‌های جایگزین نظیر تراپی برای درمان مشکل خود استفاده کنید. برای آگاهی بیشتر در مورد قرص تاخیری ، فواید و عوارض آن‌ها تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه قرص تاخیری می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

قرص تاخیری


کانون مشاوران

با مشخص شدن حساسیت های تربیتی و رشدی دوران کودکی، والدین توجه بیشتری به کودکان و مشکلات آن ها می کنند. طبق تحقیقات بسیاری از مشکلات درمان نشده کودکان می‌توانند کل زندگی آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. اکثر ترس‌ها، اضطراب‌ها و اختلالات مرتبط با دوران کودکی هرچقدر زودتر مورد ارزیابی و درمان قرار بگیرد، فرزندتان در بزرگسالی به سلامت نزدیک تر خواهد بود. مشاوره کودک تنها برای کودکان دارای مشکل نیست بلکه بسیاری از پدر و مادرها برای آگاهی از نحوه برخورد با کودک و روش تربیتی صحیح به مشاوره کودک نیاز دارند.

برای دریافت مشاوره در زمینه کودک می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

مشاوره کودک


کانون مشاوران

آسیب‌های خود یی مردان و پسران چیست؟ چگونه می‌توان این رفتار را از بین برد؟ خودیی در میان مردان عملی بسیار شایع است. این افراد معمولا تنها برای مدت کوتاهی احساس لذت می‌کنند و پس از آن احساس گناه و شرم به سراغ آن‌ها می‌آید. عوارض خودیی بیشتر از همه روح افراد را مورد حمله قرار می‌دهد. متاسفانه خودیی علاوه‌ بر مردان مجرد در میان مردان متأهل نیز به‌دلیل عدم رضایت از روابط جنسی با همسر دیده می‌شود که عوارض و پیامدهایی را در پی دارد. آگاهی از علل گرایش به این عمل و عوارض آن به شما کمک می‌کند تا در ترک خود یی موفقیت‌آمیز عمل کنید. در این زمینه می‌توانید از 

مشاوره جنسی نیز کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه خود یی مردان می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

خود یی مردان و پسران


کانون مشاوران

بیماری های روان تنی به دلیل مشکلات روانی ایجاد می‌شوند. سر درد، معده درد و بسیاری از بیماری‌های جسمانی که با هیچ دارو و درمانی خوب نمی‌شوند هشداری برای شما هستند. این بیماری‌ها به شما می‌‌گویند که ذهنتان آرامش ندارد و روانتان آشفته است. تمام آزمایش‌ها درست‌اند و وجود هیچ بیماری را در شما تشخیص نمی‌دهند اما با این حال هنوز درد دارید و عذاب می‌کشید. در این موقعیت دچار سردرگمی می شوید. ما به شما می‌گوییم که به احتمال زیادی دچار اختلال روان‌تنی شده‌اید. اختلالات روان‌تنی علائمی دارند و در باطن با بیماری‌های جسمی متفاوت‌اند. علاوه‌براین درمان پذیرند. برای اطلاع بیشتر با ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه بیماری های روان تنی می‌توانید با م

رکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع: 

بیماری های روان تنی


کانون مشاوران

اختلال وسواس فکری عملی (OCD) یکی از انواع اختلالات اضطرابی رایج در بین افراد است که پیامد‌های نامطلوبی بر زندگی فرد می‌گذارد. این اختلال با استرس و اضطراب برای فرد مبتلا همراه است. در زمانه‌ای که وقت بسیار ارزشمند است، وسواس فکری عملی مانع شما در رسیدن به کار و فعالیت روزانه می‌شود و روند پیشرفت شما را کند می‌کند. فرد مبتلا به اختلال وسواس فکری عملی از بیماری خود آگاه است اما نمی‌تواند از دست افکار وسواسی و بیمارگونه‌ی خود رها شود. فرد وسواسی کنترلی بر رفتار خود ندارد. وسواس اطرافیان فرد مبتلا را نیز آزرده می‌کند. درمان این اختلال نیاز به مداخلات روانشناسی دارد و در وهله‌ی اول لازم است تا خود فرد خواستار درمان باشد. مشاوره کنترل استرس به افراد کمک می‌کند تا بر وسواس خود غلبه کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه وسواس فکری عملی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

وسواس فکری عملی


کانون مشاوران

مازوخیسم چیست؟ مازوخیسم یک انحراف جنسی است که فرد مبتلا از درد و شکنجه لذت می‌برد و به اوج لذت جنسی می‌رسد. بیمار مبتلا به این اختلال علاقه بسیار زیادی دارد که توسط جنس مخالف، تحقیر و تضعیف شود. این افراد به شدت تمایل دارند که آزار ببینند. مهم‌ترین عامل مبتلا شدن به مازوخیسم، رویداد‌های تلخ دوران کودکی و تحقیر در دوره کودکی است. درمان آزارخواهی طولانی مدت و زمان بر است و فرد با استفاده از روش‌های متعدد درمانی بهبود می‌یابد. در ادامه مقاله به بررسی کامل اختلال مازوخیسم می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه مازوخیسم می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

مازوخیسم 


کانون مشاوران

عشق بازی با همسر از مسائل مهم در رابطه‌ی شویی و معاشقه مقدمه‌ی رابطه‌ی جنسی است. بسیاری از افراد این مقدمه را جدی نمی‌گیرند و حوصله‌ی آن را ندارند. عشق بازی قبل از رابطه‌ی جنسی محبت و صمیمیت بین زن و شوهر را بیشتر می‌کند. از طرفی رابطه جنسی بدون معاشقه این حس را در طرف مقابل ایجاد می‌کند که شما تنها به فکر ی نیاز جنسی خود هستید و به او توجهی ندارید. بسیاری از طلاق‌ها بر اثر نیتی جنسی اتفاق می‌افتد و عشق بازی نکردن هم از عوامل نیتی جنسی است. کیفیت رابطه‌ی جنسی از مسائل مهم در زندگی مشترک است که باید به آن توجه بسیار شود. توصیه می‌کنیم تا برای برقراری روابط شویی سالم و با کیفیت به 

مشاوره جنسی مراجعه کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه عشق بازی با همسر می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

عشق بازی با همسر


کانون مشاوران

اولین رابطه جنسی برای زوجین بسیار مهم است به دلیل این‌که همیشه اولین تجربه‌ از یک اتفاق تفکر و تصور افراد را نسبت به آن شکل می‌دهد. اولین رابطه‌ی شویی معمولا بر روابط بعدی زوجین تأثیر می‌گذارد؛ به طور کلی رابطه جنسی نقش مهمی در زندگی مشترک و روابط عاطفی زوجین دارد. مهم است در اولین رابطه شویی هر دو زن و مرد همزمان به ارگاسم برسند. رابطه جنسی لذت بخش نیاز به آموزش و افزایش آگاهی دارد. در این زمینه جلسات 

مشاوره جنسی زوجین را برای حل تعت جنسی و آموزش تکنیک‌های جنسی یاری می‌دهد. در ادامه به بررسی جوانب گوناگون اولین رابطه جنسی پرداخته‌ایم.

برای دریافت مشاوره در زمینه اولین رابطه جنساولین رابطه جنسی برای زوجین بسیار مهم است به دلیل این‌که همیشه اولین تجربه‌ از یک اتفاق تفکر و تصور افراد را نسبت به آن شکل می‌دهد. اولین رابطه‌ی شویی معمولا بر روابط بعدی زوجین تأثیر می‌گذارد؛ به طور کلی رابطه جنسی نقش مهمی در زندگی مشترک و روابط عاطفی زوجین دارد. مهم است در اولین رابطه شویی هر دو زن و مرد همزمان به ارگاسم برسند. رابطه جنسی لذت بخش نیاز به آموزش و افزایش آگاهی دارد. در این زمینه جلسات 

مشاوره جنسی زوجین را برای حل تعت جنسی و آموزش تکنیک‌های جنسی یاری می‌دهد. در ادامه به بررسی جوانب گوناگون اولین رابطه جنسی پرداخته‌ایم.

برای دریافت مشاوره در زمینه اولین رابطه جنسی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

اولین رابطه جنسیی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

اولین رابطه جنسی


کانون مشاوران

احساس ناتوانی و فشار برای بخشش خیانت یکی از عمده‌ترین مشکلاتی است که می‌تواند فرد خیانت دیده را به شدت بیازارد و او را در مشکلات مرتبط با سلامت روان نظیر افسردگی و اضطراب درگیر کند. ناتوانی در بخشش فرد مقابل نه تنها به کسانی که تصمیم می‌گیرند به زندگی مشترک خود ادامه دهند آسیب می‌رساند بلکه حتی می‌تواند بعد از طلاق و جدایی نیز سازگاری با شرایط جدید را دشوارتر کرده و احساسات ناخوشایند زیادی را به همراه بیاورد. در حقیقت بخشش مسئله‌ای‌ است که بیش از هرکسی به خودتان کمک می‌کند تا بتوانید اوضاع روانی‌تان را تحت کنترل درآورده و با خودتان در صلح و دوستی قرار بگیرید. در این شرایط لازم است راهکارهای بخشش خیانت را بیاموزید و آن‌ها را تمرین کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه بخشش خیانت می‌توانید با 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع: 

بخشش خیانت


کانون مشاوران

شاید شما از مشاوره طلاق چیزی نشنیده باشید. با این حال، بسیاری از زوج‌هایی که می‌خواهند طلاق بگیرند در حال تصمیم‌گیری برای بهره بردن از مشاوره هستند. این یک منبع عالی برای کمک به افرادی است که آگاهی کافی از فرایند طلاق، آسیب‌ها و راهکارهای موثری که می‌تواند به آن‌ها کمک کند ندارند. به هر حال طلاق برای افراد  فشارهای روانی و مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد و انتخاب مشاور بهترین تصمیم در این برهه زمانی است. همچنین روانشناس برای افرادی که طلاق گرفته‌اند نیز مفید است، چون باید بتوانند با دوران بعد از طلاق خود به خوبی ارتباط برقرار کنند. ما در ادامه قصد داریم به اهمیت و ضرورت مشاوره طلاق بپردازیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه طلاق می‌توانید با مشاوران

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع: 

مشاوره طلاق


کانون مشاوران

انواع اختلال دو قطبی و نشانه‌های آن چیست؟ همه‌ی افراد در طول زندگی‌شان خلق و خوهای متفاوتی را تجربه می‌کنند اما در صورتی که این نوسانات خلقی شدت بگیرند و باعث شوند تا زندگی اجتماعی و فردی مختل شود نگران کننده‌اند. اختلال دوقطبی از دسته‌ی اختلالات روانی به شمار می رود و فرد مبتلا دوره‌های متفاوتی از افسردگی و شیدایی را تجربه می‌کند. اختلالات روانی زندگی فرد مبتلا و خانواده‌ی او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل لازم است تا برای کاهش آسیب‌های این مشکل علائم و پیامدهای آن را به طور کامل بشناسید. در دوره‌های شیدایی فرد ممکن است رفتارهای خطرناکی از خود بروز دهد. در این زمان وم مراجعه به مشاور روانشناس و استفاده از داروهای تثبیت‌کننده‌ی خلق مشخص می‌شود.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال دو قطبی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

اختلال دو قطبی


کانون مشاوران

در بسیاری از مواقع عوامل مختلفی مانع از جدایی رسمی زن و شوهرها می‌شود و در نتیجه آن‌ها به 

طلاق عاطفی روی می‌آورند. در این شرایط زوجین با وجود اینکه هنوز از هم جدا نشده‌اند از نظر عاطفی راه خود را از یکدیگر جدا می‌کنند و در نتیجه هیچ رابطه دوستانه و عاشقانه‌ای با یکدیگر ندارند. در واقع زن و مرد همانند دو همکار یا دو هم خانه به زندگی باهم ادامه می‌دهند در حالی که قلب‌هایشان از هم فاصله گرفته است. طلاق از هر نوع آن آسیب‌های فراوانی را بر زندگی زوجین و فرزندان آن‌ها وارد می‌کند؛ به همین دلیل لازم است زوجین در زندگی مشترک خود برای بهبود رابطه و درمان زخم‌های روحی روانی اقدام کنند. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب آگاهی بیشتر در زمینه 

آسیب های طلاق کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه طلاق عاطفی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

طلاق عاطفی


کانون مشاوران

علائم اوتیسم در کودکان چیست؟ اختلال اوتیسم از جمله اختلالات نافذ رشدی است که بررسی آن به صورت یک طیف رفتاری انجام می‌گیرد. افراد مبتلا به اوتیسم دارای نقص در تعامل اجتماعی، مشکلات زبانی و رفتارهای محدود و کلیشه‌ای هستند. والدین اولین افرادی هستند که متوجه تفاوت کودک خود با سایر کودکان می‌شوند. با این حال برای تشخیص این اختلال در کودکان به نظر روانشناس و متخصص نیاز است. ما در ادامه مطلب به بررسی بیشتر در زمینه علائم اوتیسم در کودکان خواهیم پرداخت پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه علائم اوتیسم در کودکان می‌توانید با مشاوران 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع: 

علائم اوتیسم در کودکان 


کانون مشاوران

آیا درمان آایمر امکان پذیر است؟ بیماری آایمر یک اختلال عصبی است که در آن، مرگ سلول‌های مغزی باعث کاهش حافظه و قدرت شناختی در افراد می‌شود. این بیماری علائم و نشانه‌هایی دارد که با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، فراموش کردن اسم‌ها و آدرس‌ها شروع می‌شود. افراد مبتلا که معمولا سالمندان هستند، اغلب راه بازگشت به خانه را گم می‌کنند. آایمر بیماری ارثی است که زندگی روزانه فرد را مختل می‌کند و چالش‌های زیادی را نیز برای نزدیکان فرد ایجاد می‌کند. آگاهی از علل و علائم آن و راه‌های پیشگیری می‌تواند در جهت مواجهه و درمان بیماری به شما کمک کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه درمان آایمر می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

درمان آایمر


کانون مشاوران

علت بروز وسواس در کودکان چیست؟ علائم وسواس دوران کودکی کدام‌اند؟ وسواس از جمله اختلالات روانی مشترک بین کودکان و بزرگسالان است که اغلب با ایجاد افکار و احساسات آزارنده، رنج روانی بسیاری را برای فرد فراهم می‌کند. از آنجایی که کودکان ظرفیت روانی کمتری برای تحمل اضطراب دارند ابتلا به وسواس می‌تواند منجر به مشکلات مضاعفی در آن‌ها شود و در نتیجه عملکرد بزرگسالی را نیز تحت تأثیر قرار دهد. آگاهی از نشانه‌ها و علل بروز وسواس در کودکان برای والدین ضروری است و به آن‌ها کمک می‌کند تا بهترین راه‌ها را برای کمک به کودک خود به کار بگیرند.

برای دریافت مشاوره در زمینه وسواس در کودکان و درمان آن می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

وسواس در کودکان 


کانون مشاوران

غدد فوق کلیوی ارگان‌های بسیار کوچک و مهمی هستند که در بالای کلیه‌ها قرار گرفته‌اند. این غدد از دو بخش مجزا تشکیل شده‌اند و هر یک از این بخش‌ها کارکرد متفاوتی دارند و هورمون‌های مختلفی را ترشح می‌کنند. هورمون‌هایی که از غدد فوق کلیوی ترشح می‌شود بر بخش‌های مختلف بدن همچون سیستم عصبی تأثیر می‌گذارند و کارکردهای فراوانی دارند. اختلال در کارکرد غده فوق کلیوی با مشکلات و بیماری‌هایی همچون، سرطان غدد فوق کلیوی، آدیسون، سندروم کوشینگ و غیره می‌شود. در ادامه مقاله به بررسی کامل غدد فوق کلیوی می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه غدد فوق کلیوی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

غدد فوق کلیوی


کانون مشاوران

آیا راهی برای جلوگیری از طلاق وجود دارد؟ طلاق برای اکثر افراد امری ناخوشایند می‌باشد و موجب بروز بحران‌های مختلف روانی و اجتماعی برای آن‌ها می‌شود. به همین خاطر بسیاری از زوجین تلاش می‌کنند تا به طلاق به عنوان گزینه آخر نگاه کنند و تمام تلاششان را برای حفظ زندگی مشترک انجام بدهند. اما آیا واقعا راهی برای جلوگیری از طلاق وجود دارد؟ ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا از دیدگاه روانشناسی به این موضوع پاسخ دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه جلوگیری از طلاق می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

جلوگیری از طلاق


کانون مشاوران

نحوه برخورد با افراد حسود گاه به یک چالش در زندگی افراد تبدیل می‌شود. ممکن است شما نیز بارها با چنین افرادی در محل کار، در بین دوستان و یا افراد فامیل مواجه شده‌باشید. حسادت می‌تواند دلایل بسیار مختلفی داشته باشد، اما در حالت کلی زمانی به وجود می‌آید که یک نفر نداشته‌های خود را با داشته‌های دیگران مقایسه کند و تلاش کند تا داشته‌های دیگری را از او بگیرد. افراد حسود با حرف‌ها، رفتار و اعمال خود مانع از پیشرفت شما می‌شوند و همواره فضایی منفی را در روابط ایجاد می‌کنند. نحوه صحیح برخورد با چنین افرادی می‌تواند از تأثیرات آنان بر زندگی شما بکاهد و یا آن‌ها را از بین ببرد. در این مقاله نکات مهم در نحوه برخورد با افراد حسود را شرح داده‌ایم.

برای دریافت مشاوره در زمینه برخورد با افراد حسود می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

برخورد با افراد حسود


کانون مشاوران

تکنیک مسترز و جانسون یکی از روش‌های درمان زود انزالی است که جایگزین مناسبی برای داروهای تأخیری پر عوارض و کوتاه‌اثر محسوب می‌شود. زود انزالی مسئله‌ای است که بر کیفیت رابطه جنسی و به تبع آن بر روی روابط عاطفی زوجین تأثیرات سوءی دارد. بسیاری از افراد در مواجه به زود انزالی به سراغ داروهای تأخیری می‌روند. یکی دیگر از روش‌های مؤثر در این زمینه تمرینات کگل هستند. برای اطلاع از بهترین روش اجرای این تمرین را توضیح داده‌ایم.

برای دریافت مشاوره در زمینه تکنیک مسترز جانسون می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

تکنیک مسترز جانسون


کانون مشاوران

معمولا هر والدینی به روش متفاوتی فرزند خود را تربیت می‌کند و از سبک های فرزند پروری مختلفی استفاده می‌کند که گاهی این روش‌ها و سبک‌های تربیتی مفید است و باعث رشد فرزند می‌شود، اما گاهی هم این روش‌های تربیتی نادرست هستند و باعث آسیب فرزند می‌شوند. برای اینکه بتوانید بهترین سبک را انتخاب کنید لازم است اطلاعات کافی در رابطه با هریک از آن‌ها داشته باشید. هر کدام از سبک‌های فرزند پروری مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که در ادامه به صورت کامل به هریک از سبک های فرزند پروری اشاره می‌کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه سبک های فرزند پروری می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

سبک های فرزند پروری


کانون مشاوران

ترک تریاک روش‌های مختلفی دارد. تریاک یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین مواد مخدر است که بسیار اعتیاد آور می‌باشد و در کشور ما اعتیاد به آن بسیار شایع است. تریاک عوارض و وابستگی های جسمانی بسیار زیادی در فرد مصرف کننده ایجاد می‌کند و ترک آن نیز با مشکلاتی همچون دردهای جسمانی و آشفتگی روانی همراه است. ترک تریاک به صورت ناگهانی، مشکلات ترک را افزایش می‌دهد و با خطر سکته قلبی همراه است. ترک بدون بازگشت راه‌های متعددی دارد که با توجه به دوز مصرفی و شرایط فرد مصرف کننده، توسط پزشک انتخاب می‌شود. در ادامه مقاله به بررسی کامل ترک تریاک می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

ترک تریاک


کانون مشاوران

برخی از افراد علاقه زیادی به برقراری ی دارند. رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین پایه‌های زندگی مشترک است که تأثیر مستقیمی بر کیفیت رابطه شویی می‌گذارد. برخی از زوجین به مرور زمان دچار ملال و یکنواختی جنسی می‌شوند و برای ایجاد تنوع به دنبال فانتزی‌هایی همچون رابطه ی می‌روند. تمایل به رابطه ی دلایل زیادی دارد که از آن‌ها می‌توان به فانتزی‌های ذهنی، تایید طلبی و غیره اشاره کرد. این نوع رابطه با عوارض و پیامدهایی همچون پیامدهای روحی و روانی و بروز بیماری‌های مقاربتی همراه می‌باشد. بسیاری از افراد تمایلی به انجام این نوع رابطه ندارند و تنها به خاطر کسب رضایت همسرشان به آن تن می‌دهند. برای مدیریت این شرایط توصیه می‌شود که افراد از 

مشاوره جنسی استفاده کنند تا آسیب‌های ناشی از آن را به حداقل برسانند. در ادامه مقاله به بررسی کامل رابطه جنسی ی می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه مسائل جنسی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

ی


کانون مشاوران

افراد برای ازدواج به ملاک و معیارهای مختلفی توجه می‌کنند که یکی از این ملاک‌ها میزان اختلاف سنی در ازدواج است. اهمیت این موضوع در جوامع مختلف و با توجه به ویژگی‌های هر شخص می‌تواند متفاوت باشد و به شرایط فردی، رشد عقلی، عاطفی و بلوغ فکری افراد بستگی دارد. با این حال شناخت یکسری مزایا و مشکلاتی که اختلاف سنی می‌تواند برای زوجین به وجود آورد اهمیت دارد. ما در ادامه مقاله به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت پس تا انتها همراه ما باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلاف سنی در ازدواج می‌توانید با 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

اختلاف سنی در ازدواج


کانون مشاوران

زوج درمانی چیست و چه کمکی به افراد می‌کند؟ تقریبا همه‌ زن و شوهرها در زندگی مشترک خود اختلافات گوناگونی را تجربه می‌کنند. اگر این اختلافات و تعارض‌ها به شیوه درستی مدیریت نشود می‌تواند به آسیب‌های جدی منجر شود و در نهایت پیوند عاطفی بین زن و مرد را از بین ببرد. زوج درمانی یکی از انواع رواندرمانی می‌باشد که توسط روانشناسان ارائه می‌گردد و به افراد کمک می‌کند تا به مهارت‌های بیشتری در زمینه حل تعارض‌ها دست یابند و بتوانند ارتباطی سالم را با یکدیگر تجربه کنند. برای آشنایی بیشتر با زوج درمانی و خدمات مربوط به آن تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه زوج درمانی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

زوج درمانی


کانون مشاوران

ازدواج بدون عشق و دوست داشتن می‌تواند به یک بحران در زندگی شویی تبدیل شود. عشق مثل چاشنی قوی در ازدواج عمل می‌کند و اصولاً اگر عشقی نباشد ازدواجی هم به سرانجام ختم نمی‌شود. اما اگر عشق و علاقه از سر منطق باشد نه هیجانات زودگذر، می‌تواند پایه‌های یک ازدواج را محکم کند. ازدواج از مهم‌ترین رخدادهای زندگی افراد است و زمانی که به صورت کورکورانه در مورد آن تصمیم گرفته شود آسیب‌های زیادی را به زندگی مشترک وارد می‌کند. به دلیل اهمیت این موضوع در مبحث زوج و خانواده، لازم است در مورد آن و پیامدهای ازدواج بدون عشق آگاهی یابید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه ازدواج بدون عشق تا پایان مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج بدون عشق می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

 ازدواج بدون عشق


کانون مشاوران

مصرف الکل و اعتیاد به آن یکی از شایع‌ترین انواع اعتیاد است که در دنیا وجود دارد. این ماده مخدر که باعث کند شدن عملکرد مغز می‌شود، سرعت پردازش اطلاعات را در ذهن کم می‌کند. همچنین باعث کند شدن عکس العمل‌های فرد می‌شود. الکل هم روی عملکرد بدن اثر می‌گذارد و هم به مرور زمان باعث می‌شود جهان‌بینی و قضاوت فرد تغییر کند و به مرور وابستگی در فرد به وجود بیاید. در نتیجه ضرورت درمان افراد مبتلا و شناخت عوارض و نشانه‌های آن‌ها اهمیت پیدا می‌کند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از اعتیاد به الکل یا همان الکلیسم به دست بیاورید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه اعتیاد به الکل می‌توانید با مشاوران 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع:

مصرف الکل


کانون مشاوران

قرص لورازپام از جمله داروهای ضد اضطرابی است که برای مواردی همچون بی‌خوابی، بد خوابی، اضطراب و استرس تجویز می‌گردد. رعایت نکاتی که درباره این دارو وجود دارد باعث می‌شود که از خطرات و آسیب‌های احتمالی آن کاسته شود. همچنین از آنجا که این دارو برای افراد با اعتیاد همراه است، لازم است زیر نظر کامل پزشک مصرف و یا قطع شود. پیش از مصرف هر دارویی لازم است نسبت به موارد مصرف، موارد منع و عوارض آن اطلاعات کامل کسب کنید. برای آگاهی بیشتر در زمینه 

دارو و درمان کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه قرص‌های ضد اضطراب می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

قرص لورازپام چیست؟


کانون مشاوران

ترک اعتیاد شیشه چگونه امکان پذیر است؟ آیا امروزه روشی وجود دارد که به کمک آن بتوان برای همیشه از شر شیشه خلاص شد؟ شیشه یکی از انواع مواد صنعتی جدید است که بسیاری از افراد به خصوص جوانان جامعه را درگیر خود کرده است. علت اینکه بیشتر جوانان به سمت این ماده می‌روند آن است که شیشه محرک سیستم عصبی مرکزی است و منجر به ایجاد حالاتی نظیر سرخوشی و شادی بیش از حد می‌شود. اما رفته رفته وابستگی شدید روانی و بروز علائم روانی خطرناکی نظیر توهم و هذیان دردسرهای زیادی برای فرد و خانواده‌اش ایجاد می‌کند. امروزه روش‌های نوینی در ترک اعتیاد شیشه استفاده می‌شود که به کمک آن‌ها می‌توانید با سهولت بیشتری دوران ترک را بگذرانید. اقدام هر چه سریع‌تر برای ترک اعتیاد از آسیب‌های جدی و عمیق جلوگیری می‌کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد شیشه می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

ترک اعتیاد شیشه


کانون مشاوران

بهترین روش برای ترک حشیش چیست؟ حشیش از جمله مواد اعتیادآوری است که فرد را دچار وابستگی جسمانی و روانی شدید می‌کند. مصرف کنندگان حشیش در ترک این ماده با علائم روانی بسیار ناخوشایندی روبه‌رو می‌شوند که درمان را برای آن‌ها بسیار سخت می‌کند. خوشبختانه امروزه روش‌های نوینی در ترک اعتیاد به حشیش به کار گرفته می‌شود که به شما کمک می‌کند با سهولت بیشتری حشیش را کنار بگذارید و علائم ناشی از ترک را تحت کنترل خود در بیاورید. توجه داشته‌باشید که در ترک خودسرانه و غیر اصولی همواره احتمال شکست و بازگشت به مصرف مواد وجود دارد؛ بنابراین اولین اقدام کسب آگاهی در مورد روش‌های ترک اصولی و صحبت با 

مشاوره ترک اعتیاد است.

برای دریافت مشاوره در زمینه می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع:

ترک حشیش


کانون مشاوران

فتیشیسم یا یادگار خواهی اختلالی است که ممکن است اسم آن را شنیده باشید. یادگار خواهی به این معنی است که فرد از نظر جنسی، جذب اشیاء بی جان می‌شود و بدون وجود آن‌ها نمی‌تواند به اوج لذت جنسی برسد. در این اختلال، فرد با حضور شی مورد علاقه‌اش و یا نگاه کردن به آن دست به خود یی می‌زند و یا در طول رابطه جنسی، از شریک جنسی‌اش می‌خواهد که آن شی را به تن کند و با خود همراه داشته باشد. در واقع فرد برای لذت بردن از رابطه، نیاز دارد که شی یادگارش حتما وجود داشته باشد. برای درمان انحرفات جنسی نیاز به مداخله متخصص و مراجعه به 

مشاوره جنسی وجود دارد. در ادامه مقاله به بررسی کامل اختلال فتیشیسم می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه فتیشیسم می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

فتیشیسم


کانون مشاوران

اختلال شخصیت اسکیزوئید ، یکی از اختلالات شخصیت گروه A است. افراد مبتلا به این اختلال، تمایلی به تعامل و ارتباط با دیگران ندارند و ترجیح می‌دهند که در انزوای خودشان باشند. این افراد به شدت درون گرا هستند و روابط عاطفی بسیار محدودی دارند. ممکن است افراد مبتلا به اختلال شخصیت اسکیزوئید، در نظر دیگران افرادی افسرده و منزوی به نظر بیایند اما این افراد از حال خودشان بسیار راضی اند و از تنهایی خود لذت می‌برند. علت بروز این اختلال احتمالا ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی است. روان درمانی و دارو درمانی در بهبود این بیماران موثر می‌باشد. در ادامه مقاله به بررسی کامل اختلال شخصیت اسکیزوئید می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال شخصیت اسکیزوئید می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

اختلال شخصیت اسکیزوئید


کانون مشاوران

ممکن است شما نیز در گرفتن ک از کودک خود دچار مشکل شده باشید. از ک گرفتن کودک ، گاهی حتی از شیر گرفتن هم سخت تر می شود. برخی از کودکان از همان دوران نوزادی از ک استفاده می کنند و به مرور زمان  وابستگی زیادی به آن پیدا می کنند. اگر فکرمی کنید که دیگر وقت آن رسیده که کودکتان با ک خود خداحافظی کند باید بدانید که شیوه‌ای که برای ترک ک استفاده می‌کنید اهمیت بسیار زیادی در سازگاری کودک با این مساله دارد. در ادامه ی این مطلب به ارائه ی نکات و راهکارهایی در این زمینه می پردازیم که مطالعه ی آن می تواند برای شما مفید باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه گرفتن ک از کودک می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

گرفتن ک از کودک


کانون مشاوران

پی بردن به خود یی کودکان معمولاً منجر به نگرانی شدید والدین می‌شود. نگرانی در مورد بلوغ زودرس، درگیر شدن کودک در فعالیت‌های جنسی و ادامه یافتن این رفتار از جمله مسائلی هستند که ذهن والدین را درگیر خود می‌کند. ممکن است شما هنگام قرار گرفتن در این موقعیت دائماً خود را سرزنش کنید و به دنبال این باشید که بدانید در تربیت کودک چه کم کاری کرده‌اید که منجر به بروز این آسیب در فرزندتان شده است. آگاهی والدین از علل بروز این اتفاق در کودکان و نحوه‌ی واکنش صحیح، به آن‌ها کمک می‌کند تا از ادامه یافتن این رفتار در بزرگسالی و تبدیل شدن آن به اعتیاد رفتاری جلوگیری کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه خود یی کودکان می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

خود یی کودکان


کانون مشاوران

سرترالین در مبحث دارو و درمان با نام تجاری آسنترا قرص روکشدار 50 و 100 میلی گرمی است که از دسته‌ی داروهای مهارکننده‌ی باز جذب سروتنین است. قرص آسنترا در درمان اختلالات پانیک، افسردگی، زودانزالی و… به کار می‌رود. در صورت حساسیت به آسنترا هرگز مصرف نکنید و با پزشک خود م کنید. هیچ‌گاه قرص را به‌صورت ناگهانی ترک نکنید. چراکه عوارضی را برای شما به دنبال دارد. مراقب تداخلات دارویی باشید و هرگونه داروی مصرفی را به پزشک خود اطلاع دهید. در ادامه راجع به داروی سرترالین، موارد مصرف، منع و چگونگی مصرف توضیح داده‌ایم.

برای دریافت مشاوره در زمینه قرص آسنترا می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

قرص آسنترا


کانون مشاوران

اختلال بیش فعالی یا ADHD که حدود ۸ تا ۱۰ درصد کودکان به آن مبتلا هستند و در پسران شایع‌تر از دختران است. این اختلال باعث بی توجهی و عدم تمرکز در کودک می‌شود. ویژگی‌ها و علائم بیش فعالی از همان دوران ابتدایی کودکی و قبل از ورود به مدرسه آشکار می‌شوند. این کودکان با شیطنت‌های افراطی والدین خود را خسته و کلافه می‌کنند. اما شما می‌توانید با ارتباط موثر و رفتار صحیح بیش فعالی کودک خود را کنترل کنید. همچنین مراجعه به روانشناس کودک و استفاده از راهنمایی‌های او در این زمینه اهمیت دارد. در ادامه به تعریف این اختلال، آسیب‌شناسی و درمان آن پرداخته‌ایم.

برای دریافت مشاوره در زمینه بیش فعالی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

اختلال بیش فعالی


کانون مشاوران

عشق یک طرفه به جز ناامیدی و افسردگی چیز دیگری برای شما به همراه ندارد. خود را تصور می‌کنید که به عشقتان رسیده‌اند و در کنار او خوشبخت هستید. به شما می‌گوییم که در رابطه با کسی که علاقه‌ای به شما ندارد چنین اتفاقی نمی‌افتد و در نهایت مجبور می‌شوید انرژی زیادی را برای فراموش کردن او به کار ببرید. در عشق یک طرفه فرد عاشق تلاش زیادی برای حفظ رابطه و خوشحال کردن طرف مقابل می‌کند در صورتی که شخص مقابل نمی‌تواند احساسات او را درک کند و ارزشی برای آن قائل شود. در صورتی که به عشق یک طرفه دچار شدید چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ برای اطلاع از پاسخ این سوال تا پایان مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه عشق یک طرفه می‌توانید با مرکز

مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

عشق یک طرفه


کانون مشاوران

مشاوره روانشناسی تلفنی یکی از خدماتی است که مرکز کانون مشاوران با همکاری جمعی از متخصصین با تجربه در حوزه های مختلف روانشناسی برای مراجعان در نظر گرفته است. مشاوره تلفنی در مقایسه با مشاوره حضوری نیاز به مهارت های ویژه ای دارد. کانون مشاوران با تجربه چندین ساله در این زمینه می توانند شما را در هر زمینه ای راهنمایی بکنند. 

برای دریافت مشاوره تلفنی روانشناسی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

مشاوره تلفنی روان‌شناسی


کانون مشاوران

امروزه روش‌های بسیار مؤثری در ترک هروئین به کار گرفته می‌شود. ترک به کمک دارو و رواندرمانی از جمله مهم‌ترین این روش‌ها هستند. ترک هروئین به دلیل ایجاد حالات بسیار ناخوشایند جسمانی برای بسیاری از مصرف کنندگان غیرممکن به نظر می‌رسد اما روش‌های نوینی که در این زمینه به کار بسته می‌شود با کاهش علائم ترک به افراد کمک می‌کند تا رنج کمتری را متحمل شوند و بتوانند درمان موفقیت آمیز را تجربه کنند. آشنایی با انواع روش‌های ترک به شما کمک می‌کند بهترین آن‌ها را برای درمان اعتیاد انتخاب کنید. گاه ترکیبی از روش‌های ترک می‌تواند بهترین تأثیر را داشته‌باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک هروئین می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

ترک هروئین


کانون مشاوران

آیا اختلال شخصیت اجتنابی را می‌شناسید؟ ممکن است فردی را در اطراف خود دیده باشبد که از همه‌چیز و همه‌کس دوری می‌کند. چنین فردی شخصیت اجتنابی دارد که به دلیل مختل شدن کار و تحصیل و روابط در دسته‌ی اختلالات قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که علائم شخصیت اجتنابی خیلی شبیه به استرس و اضطراب است بنابراین ممکن است در برخی موارد شناسایی نشود. حدود ۵ درصد از بزرگسالان به این اختلال دچار هستند. برای اطلاع بیشتر از نشانه‌ها، علل و درمان این اختلال با ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال شخصیت اجتنابی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

اختلال شخصیت اجتنابی


کانون مشاوران

اختلال فوبیای خاص به ترس شدید از یک شیء یا یک موقعیت خاص گفته می‌شود. این افراد ترس شدیدی از ارتفاع، خون، عنکبوت، فضاهای بسته و… دارند و ترس‌ آن‌ها تبدیل به مانعی در زندگی روزمره شده و زندگی شخصی فرد را مختل کرده است. در مواردی نیز این اختلال مانع از کار و تحصیل فرد می‌شود. برای درمان این اختلال رویکرد شناختی رفتاری یکی از موثرترین روش‌ها می‌باشد که به افراد کمک زیادی خواهد کرد. ما در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی نشانه‌ها، علائم و راهکارهای درمانی مناسب برای اختلال فوبیای خاص بپردازیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال فوبیای خاص می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

اختلال فوبیای خاص


کانون مشاوران

استرس در مردان چه علائمی دارد؟ استرس یا همان فشار روانی مسئله‌ای جنسیتی نیست و می‌تواند هرکسی را تحت تأثیر خود قرار دهد. اما آنچه بین ن و مردان متفاوت است نحوه واکنش‌های جسمانی و روانی آن‌ها به استرس است. همچنین شیوه‌های مدیریت استرس نیز می‌تواند بین دو جنس متفاوت باشد. با آنکه تمام علائم استرس در مردان، در ن نیز قابل مشاهده است، تعداد کمی از آن‌ها در مردان شیوع بیشتری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه واکنش مردان به استرس، علائم و راهکارهای کاهش آن تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه استرس در مردان می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

استرس در مردان


کانون مشاوران

طلاق یک تجربه تلخ در زندگی است که می‌تواند باعث آسیب‌های روحی و روانی زیادی از جمله افسردگی شود. افسردگی بعد از طلاق در مردان و ن شایع است و در صورتی که درمان نشود، باعث بدتر شدن شرایط می‌گردد. این احساسات منفی می‌تواند زندگی اجتماعی و عاطفی فرد را نیز با مشکل مواجه کند. البته توجه داشته باشید که غم و ناراحتی با افسردگی تفاوت دارد. همچنین اغلب مردان نشانه‌های افسردگی را نادیده می‌گیرند و اغلب اندوه و فشارهای روانی را پنهان می‌کنند. این امر خود موجب بروز مشکلات بیشتر در آینده می‌شود. آگاهی از نشانه‌های افسردگی بعد از طلاق و راه‌های درمان آن به شما کمک می‌کند تا کیفیت زندگی و سلامت روان خود بعد از جدایی از همسر را بهبود ببخشید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله 

پشیمانی بعد از طلاق را نیز مطالعه کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه مشکلات بعد از طلاق می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

افسردگی بعد از طلاق


کانون مشاوران

مشاوره خیانت تلفنی تجربه‌ای از حل مشکلات به شیوه‌ای موثر و تضمین‌شده در اختیارتان قرار می‌دهد. خیانت در هر جامعه و فرهنگی امری ناپسند و غیر قابل بخشش است که آسیب‌های بسیاری برای فرد خیانت‌دیده و خیانت‌کار به وجود می‌آورد. وم مراجعه به روانشناس زمانی مشخص می‌شود که پای زندگی و تربیت فرزندان در میان باشد. مشاور عوامل زمینه‌ساز در بروز مشکلات را شرح می‌دهد و این در حالی است که می‌توانستید تنها با چند جلسه مشاوره قبل از ازدواج از بروز مشکلات شویی جلوگیری کنید. مشاوره تلفنی از امکانات مشاوره‌ای است که شرایط راحت‌تری را برای حل مشکل خیانت فراهم می‌کند. برای اطلاع از اهمیت مشاوره روانشناسی و مزیت‌های مشاوره تلفنی با ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه خیانت می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

مشاوره خیانت تلفنی


کانون مشاوران

ترس از پرواز که در اصطلاح روانشناسی با عنوان ایروفوبیا شناخته می‌شود یکی از انواع فوبیاهای خاص می‌باشد و در طبقه اختلالات اضطرابی قرار دارد. در این اختلال فرد ترس و وحشت زیادی را هنگام پرواز با هرگونه وسیله هوایی نظیر هواپیما و هلیکوپتر تجربه می‌کند و حتی از تصور قرار گرفتن در این موقعیت‌ها نیز دچار حالات ناخوشایندی می‌شود. اگر دچار این فوبیا هستید ما در این مقاله در مورد علائم، علل و روش‌های درمان این اختلال اطلاعاتی ارائه کرده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما سودمند باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترس از پرواز می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

ترس از پرواز


کانون مشاوران

مدیتیشن یا مراقبه روشی ساده برای رسیدن به آرامش می‌باشد که در دسترس همگان قرار دارد و هرکسی می‌تواند برای بهبود سلامت روحی خود آن را انجام دهد. مراقبه باعث کاهش استرس و اضطراب و همچنین افزایش آرامش و شادمانی می‌گردد. یادگیری نحوه مدیتیشن ساده است و فواید آن می‌تواند به سرعت حاصل شود. مدیتیشین انواع مختلفی دارد که هر فردی بر اساس ویژگی‌های خود شیوه خاصی را انتخاب می‌کند. انجام مدیتیشن برای تأثیرگذاری هرچه بیشتر، نیاز به آموزش، تمرین و تکرار دارد. شما با یادگیری این تمرین می‌توانید آن را به صورت روزانه انجام دهید و از فواید بسیار آن بهره‌مند شوید.

برای دریافت مشاوره در زمینه آموزش مدیتیشن می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

مدیتیشن چیست؟


کانون مشاوران

آمادگی برای طلاق برای اغلب افراد فرایند پیچیده و دردناکی است. با این حال راه‌حل‌هایی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا شیوه مسالمت آمیزتری را برای طلاق گرفتن انتخاب کنید و در این راه رنج کمتری را متحمل شوید. اگر بتوانید این دوران بحران را به درستی مدیریت کنید عبور از آن برایتان آسان‌تر شده و بهتر می‌توانید از پس آن بربیایید. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به توصیه‌های مهم در زمینه آمادگی برای طلاق اشاره کنیم. اگر شما نیز در حال گرفتن این تصمیم مهم در زندگی مشترک خود هستید خواندن این مطلب می‌تواند برایتان سودمند باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه آمادگی برای طلاق می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

آمادگی برای طلاق


کانون مشاوران

وسواس شستشو یکی از انواع وسواس‌های فکری عملی است که در آن فرد ترس شدیدی از آلوده شدن وسایل دارد. به همین خاطر به طور افراطی درگیر شستن خود و وسایل پیرامون می‌شود. دچار بودن به این وسواس فشار روانی زیادی را به فرد تحمیل کرده و موجب هدر رفتن زمان و انرژی زیادی نیز خواهد شد. افرادی که به این نوع از وسواس مبتلا هستند، اغلب افکار منفی مربوط به کثیف بودن وسایل را تجربه می‌کنند و تا زمانی که افکار خود را در مورد تمیز کردن آن‌ها عملی نکنند، آرام نمی‌شوند. فرد مبتلا کنترلی بر افکار خود ندارد و نمی‌تواند آن‌ها را متوقف کند. ما در این مقاله در مورد وسواس شستشو و روش‌های درمان آن توضیحاتی ارائه کرده‌ایم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه وسواس شستشو می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

وسواس شستشو


کانون مشاوران

ترس از آب یا آکوافوبیا چیست؟ همه ما در اولین تجربیات مواجهه با آب مثل رفتن به دریا یا استخر مقداری ترس یا اضطراب را تجربه می‌کنیم. اما افرادی که دچار آکوافوبیا هستند ترس و اضطراب پایدار و افراطی نسبت به آب دارند که باعث می‌شود از مواجه شدن با موقعیت‌های مربوط به آن خودداری کند. آکوافوبیا یکی از انواع فوبیای خاص است و در دسته اختلالات اضطرابی قرار دارد. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا در مورد علائم، علل و روش‌های درمان آن توضیحاتی را ارائه کنیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه درمان آکوافوبیا می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

ترس از آب


کانون مشاوران

عوارض قرص سیتالوپرام چیست؟ داروی سلسکا که با نام عمومی سیتالوپرام شناخته شده است، یک داروی ضد افسردگی است که با بالا بردن میزان ترشح سروتونین در مغز، برای بهبود بیماری های خلقی تجویز می‌شود. سیتالوپرام از خانواده‌ی داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین (SSRls)  است. این دارو معمولا برای اختلالات خلقی و افسردگی‌های شدید تجویز می‌شود. گاهی علاوه بر اختلالات افسردگی، برای درمان اختلالات اضطرابی هراس و اضطراب اجتماعی نیز به کار برده می‌شود. اگر در زمینه افسردگی نیاز به م دارید می‌توانید از مشاوره افسردگی کمک بگیرید. در این زمینه 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران خدمات تخصصی ارائه می‌دهد.

برای دریافت مشاوره در زمینه قرص سیتالوپرام می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

قرص سیتالوپرام


کانون مشاوران

در مورد روش‌های ترک ترامادول چه اطلاعاتی دارید. ترامادول  از جمله داروهای مخدر و ضد درد است که در درمان درهای جسمانی متوسط تا خفیف تجویز می‌شود. این دارو به دلیل اثرات آرام بخشی که برای جسم و روان فرد توسط برخی از افراد مورد سوءمصرف قرار می‌گیرد. در واقع این افراد بدون تجویز پزشک و یا طولانی‌تر از زمانی که او مشخص کرده این دارو را مصرف می‌کنند. مانند هر مخدر دیگری مصرف سرخود این دارو افراد را درگیر اعتیاد می‌کند. ترک ترامادول چالش‌های زیادی را برای خود فرد و خانواده او به وجود می‌آورد. اگر به دنبال افزایش آگاهی خود درباره روش‌های ترک ترامادول هستید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

ترک ترامادول


کانون مشاوران

نزدیکی در دوران عقد یکی از چالش‌هایی است که زوج‌های جوان با آن روبه‌رو می‌شوند. رابطه جنسی در دوران عقد معمولاً با محدودیت‌های خاصی مواجه است. از جمله این محدودیت‌ها می‌توان به عقاید و باورهای فرهنگی و سنتی در این باره اشاره کرد. بر اساس این عقاید افراد باید رابطه جنسی خود را به بعد از ازدواج موکول کنند. اما گرایش و میل شدیدی که در دوران عقد بین زن و مرد پدید می‌آید، عمل کردن به این مسئله را دشوار می‌سازد. اگر شما هم در دوران عقد به سر می‌برید و در این باره چالش‌هایی را تجربه می‌کنید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه نزدیکی در دوران عقد می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

نزدیکی در دوران عقد


کانون مشاوران

آیا دیدن خون منجر به احساس ضعف و اضطراب شدید در شما می‌شود؟ در صورتی که جوابتان به این سؤال مثبت باشد احتمال دارد که به ترس از خون یا همان هموفوبیا مبتلا باشید. هموفوبیا نوعی ترس غیر منطقی و افراطی از دیدن مستقیم یا غیر مستقیم خون و در واقع نوعی از اختلالات روانی است. در واقع افرادی که به این فوبیا مبتلا هستند از دیدن خون در تلویزیون و عکس‌ها نیز دچار هراس شدید می‌شوند و معمولاً در این شرایط از نگاه کردن به این صحنات اجتناب می‌کنند. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد علائم، علل و درمان ترس از خون هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه هموفوبیا می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

ترس از خون


کانون مشاوران

اختلال شخصیت وسواسی جبری یکی از انواع اختلالات شخصیت است که در دسته‌ی اختلالات وسواس فکری عملی نیز جای می‌گیرد. این اختلال مانند سایر اختلالات شخصیت مزمن است و کل سبک زندگی فرد و نحوه برقراری ارتباطات او را تحت تأثیر قرار می‌دهد. افرادی که وسواس جبری دارند معمولاً کسانی هستند که دیگران آن‌ها را به عنوان افراد بسیار خشک، سخت‌گیر، بدون انعطاف، منظم و با برنامه‌ریزی دقیق می‌شناسند. در ادامه متوجه می‌شوید که این افراد نیاز به مشاوره روانشناسی و درمان دارند. برای آشنایی بیشتر با علائم، علل و نحوه درمان این اختلال تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال شخصیت وسواسی جبری می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

اختلال شخصیت وسواسی جبری


کانون مشاوران

زود انزالی یک اختلال شایع جنسی است که باعث ایجاد مشکل در رابطه جنسی و زندگی شویی می‌شود. زود انزالی یعنی طرفین رابطه قبل از شروع رابطه جنسی و یا پس از مدت کوتاهی از شروع رابطه جنسی شوند. این شدن بسیار سریع و غیر عادی است به طوری که باعث عصبانیت و ناراحتی هر دو طرف می‌شود و مانع از لذت بردن از رابطه جنسی می‌شود. زودانزالی بیش تر در مردان اتفاق می‌افتد و دلایل متعددی همچون مشکلات جسمی، مشکلات روانی، مشکلات شویی وغیره دارد. زود انزالی تاثیرات منفی بر فرد و زندگی مشترک زوجین می‌گذارد. به همین دلیل آگاهی از علائم، علل و درمان آن اهمیت زیادی دارد. همچنین در بسیاری موارد می‌توانید تنها با چند جلسه 

مشاوره جنسی به حل مشکلات خود در این زمینه بپردازید. در ادامه مقاله به بررسی کامل زود انزالی می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه زود انزالی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع:

زودانزالی


کانون مشاوران

برای ترک شیره چه اقداماتی باید انجام داد؟ شیره یکی از انواع مواد مخدر است که از جوشاندن سوخته تریاک به دست می‌آید و آثاری به مراتب شدیدتر و قوی‌تر از خود تریاک به جای می‌گذارد. برای ترک اعتیاد به شیره امروزه روش‌های بسیار متعددی وجود دارد که به فرد کمک می‌کنند در مسیر ترک، دردهای جسمانی کم‌تری را تجربه کند و بتواند با سهولت بیشتری به درمان موفقیت آمیز دست یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش‌ها تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک شیره می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

ترک شیره


کانون مشاوران

آیا رابطه جنسی قبل از ازدواج درست است؟ شیفتگی و اشتیاق افراد نسبت به یکدیگر آن‌ها را به سمت برقراری رابطه جنسی در دوران دوستی و آشنایی و پیش از ازدواج می‌کشاند اما این مسئله گاه پیامدهایی را برای آن‌ها به دنبال دارد. از آن جایی که تصمیم برای ازدواج امر بسیار مهمی در زندگی افراد است، آگاهی از تمام جوانب و عوامل تأثیر گذار بر آن، اهمیت دو چندان می‌یابد. یکی از همین عوامل تأثیر گذار رابطه جنسی قبل از ازدواج است؛ در صورتی که افراد عجولانه و بدون آگاهی کامل در مورد چنین مسائلی اقداماتی صورت دهند، پیامدها و تأثیرات آن را در زندگی آینده و پس از ازدواج مشاهده می‌کنند و ممکن است با مشکلاتی در زندگی مشترک مواجه شوند. 

مشاوره ازدواج به شما کمک می‌کند تا با دید بازتری نسبت به جوانب مختلف ازدواج نگاه کنید و تصمیمات عاقلانه‌تری بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه رابطه جنسی قبل از ازدواج می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع: 

رابطه جنسی قبل از ازدواج چه تاثیرات و پیامدهایی دارد؟


کانون مشاوران

افرادی که اختلال شخصیت خودشیفته یا نارسیسیسم دارند توانایی‌های خود را بیش از اندازه در نظر می‌گیرند. چنین افرادی مدام به تحسین دیگران نیاز دارند اما هیچ گونه همدلی از خود بروز نمی‌دهند. علاوه بر این همیشه باور دارند که از دیگران بهترند‌. این اختلال بنابر علت‌های زیادی ممکن است رخ بدهد که مهن‌ترین آن‌ها شیوه‌ی  فرزندپروری والدین است. معمولال می‌توان تا حد معدودی این اختلال را درمان  کرد اما مهم‌ترین قسمتش این است که خود فرد درمان را بپذیرد. برای اطلاع بیشتر از نشانه‌های شخص خودشیفته با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال شخصیت خودشیفته می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

اختلال شخصیت خودشیفته


کانون مشاوران

هورمون کورتیزول یکی از هورمون‌های مهم در بدن انسان است. در واقع نام دیگر آن هورمون استرس است که باعث می‌شود فرد در مواقع ضروری هوشیارتر به نظر برسد. عواملی مثل بی‌خوابی در افراد باعث می‌شود این هورمون قوی‌تر عمل کند. همچنین موجب می‌شود افراد سطوح مختلفی از استرس را تجربه کنند. برای اینکه این هورمون در بدن شما به صورت متعادل فعالیت کند باید خودتان نیز تلاش کنید. بهبود سبک زندگی، زمان خواب و بیداری و عوامل بسیار دیگری که در ادامه به آن خواهیم پرداخت همگی به تعادل این هورمون در بدن کمک می‌کنند. 

برای دریافت مشاوره در زمینه راه‌های کاهش هورمون استرس می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

هورمون کورتیزول


کانون مشاوران

با توجه به شرایط زندگی امروزی مسائل و چالش‌های زیادی برای افراد ایجاد می‌شود که نیاز به م با فردی متخصص در آن زمینه را دارند. به صورت کلی مشاوره می تواند حضوری و غیر حضوری باشد. مشاوره با موبایل یکی از روش‌های دریافت مشاوره‌ی غیر حضوری است و مزایای زیادی نسبت به سایر روش‌ها دارد. کسانی که به تلفن ثابت دسترسی ندارند یا فرصت کافی برای دریافت مشاوره‌ی حضوری ندارند می‌توانند از طریق موبایل برای دریافت مشاوره اقدام کنند.

برای دریافت مشاوره تلفنی با موبایل می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

مشاوره تلفنی با موبایل


کانون مشاوران

اختلال شخصیت ضد اجتماعی یکی از انواع اختلالات شخصیت گروه B است. این اختلال با نام سایکوپات نیز شناخته می‌شود. مشخصه اصلی اختلال ضد اجتماعی، قانون شکنی و عدم احساس گناه در فرد است. فرد مبتلا به این اختلال، برای درست و غلط هیچ اهمیتی قائل نیست و حقوق و احساسات دیگران را نادیده می‌گیرد. علت بروز این اختلال ترکیبی از عوامل محیطی و ژنتیکی است. شخصیت ضد اجتماعی به وسیله روان درمانی و دارو درمانی بهبود می‌یابد. در ادامه مقاله به بررسی کامل این اختلال می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال شخصیت ضد اجتماعی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

اختلال شخصیت ضد اجتماعی


کانون مشاوران

اکستازی یا همان قرص اکس یکی از داروهای توهم‌زا می‌باشد که بیشتر توسط جوانان مورد مصرف قرار می‌گیرد. این دارو با ایجاد تغییراتی در خلق و ادراک فرد، احساس سرخوشی و لذت زیادی را به همراه می‌آورد. قرص اکس به دلیل ویژگی‌های شادی‌آور بیشتر در مهمانی‌های شبانه مصرف می‌شود. این دارو با ایجاد عوارضی نظیر توهم‌های بینایی و ایجاد کم آبی بسیار در بدن می‌تواند منجر به مرگ بسیاری از افراد شود. آگاهی از علائم و عوارض این ماده اعتیاد آور به شما کمک می‌کند تا با دید بازتری نسبت به ترک آن اقدام کرده و بهترین روش‌های درمان را اتخاذ کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

قرص اکس یا اکستازی


کانون مشاوران

چت یا مجازی که امروزه در بین جوانان رواج پیدا کرده، مشکلاتی نظیر ناتوانی در برطرف کردن نیازهای جنسی به شیوه‌های صحیح و معقول را به وجود آورده است. نبود امکانات لازم برای ازدواج جوانان و عدم آگاهی کافی در مورد پیامد فعالیت‌های جنسی اینترنتی، افراد و مخصوصا جوانان را به این سمت کشانده است و موجب افزایش شیوع این نوع شده است. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم که آثار و پیامدهای چت را مورد ارزیابی قرار دهیم و این فعالیت را با دید روانشناسی بررسی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه رابطه جنسی مجازی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

چت


کانون مشاوران

بی میلی جنسی و یا سرد مزاجی به چه علت رخ می‌دهد؟ میل جنسی از ارکان اساسی در برقراری رابطه جنسی است و زن و مرد زمانی می‌توانند از این رابطه لذت ببرند که هر دو به اندازه کافی از این میل و نیاز برخوردار باشند. زمانی که یکی از زوجین دچار بی میلی جنسی و یا سرد مزاجی می‌شود، مطمئنا به رابطه جنسی و به تبع آن به رابطه عاطفی همسران آسیب وارد می‌شود. رابطه جنسی در زندگی مشترک اهمیت بسیاری دارد و تمام ابعاد زندگی زوجین را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ به همین دلیل نیاز به آموزش تکنیک‌ها و حل مشکلات و تعت دارد. در این زمینه 

مشاوره جنسی می‌تواند راهنمای شما باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه بی میلی جنسی یا سرد مزاجی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

بی میلی جنسی


کانون مشاوران

دعوای والدین چه تأثیری روی کودکان می‌گذارد؟ دعوای بین زوجین امری اجتناب ناپذیر و طبیعی است. حتی خوشبخت‌ترین زن و شوهرها هم گاهی با یکدیگر به اختلاف برمی‌خورند و در مورد چیزهای کوچک و بزرگ با یکدیگر بحث می‌کنند. در نتیجه نباید از پیش آمدن اختلافات در زندگی خود شگفت زده شوید. با این حال هنگامی که بچه‌دار می‌شوید باید در این باره احتیاط بیشتری به خرج دهید و از بحث و بگو مگو جلوی فرزند خود بپرهیزید. چرا که کودکان ظرفیت روانی کم‌تری دارند و این دعواها می‌تواند آسیب جدی به روح و روان آن‌ها وارد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه دعوای والدین می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

دعوای والدین


کانون مشاوران

همان‌طور که می‌دانید آثار طلاق بر ن در جوامعی که بافت سنتی‌تری دارند بیشتر است و همین مسئله باعث شده است که ن بعد از طلاق با فشارهای روانی گوناگونی روبه‌رو شوند. ن معمولا با موضوعاتی نظیر حضانت فرزند، نداشتن امنیت مالی و یا فشارهای خانوادگی دست و پنجه نرم می‌کنند. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به انواع پیامدهای مرتبط با طلاق در ن اشاره کنیم. آگاهی از این موارد به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید بینش بیشتری در زمینه مشکلات خود به دست بیاورید و برای پیشگیری از مواجه شدن با آن‌ها، اقدامات لازم را انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه آثار طلاق بر ن می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

 آثار طلاق بر ن

 

 


کانون مشاوران

قرص فلورازپام به عنوان یکی از داروهای آرام بخش اغلب در درمان اختلالات اضطرابی به کار می‌رود و به افراد کمک می‌کند تا بتوانند با سهولت بیشتری کنترل هیجانات خود را به دست بگیرند. با این حال داروهای آرام بخش در درمان اختلالات اضطرابی به عنوان گزینه مکمل محسوب می‌شوند و به تنهایی کافی نیستند. در واقع دارو درمانی بدون دریافت خدمات روانشناسی و رواندرمانی نمی‌تواند تأثیرات بلندمدتی داشته باشد و بهبودی پایداری ایجاد کند. اگر می‌خواهید درمان دارویی را انتخاب کنید حتماً به پزشک مراجعه کنید و از مصرف سرخود داروهای روانپزشکی جدا بپرهیزید. پیش از مصرف هر دارویی لازم است نسبت به موارد مصرف و عوارض آن آگاهی کامل کسب کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه داروهای ضد اضطراب می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

قرص فلورازپام


کانون مشاوران

ترک غیر اصولی و بدون م با متخصص معمولاً شدت علائم ترک را تشدید می‌کند به همین دلیل اگر می‌خواهید ماده مصرفی خود را ترک کنید حتماً برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد اقدام کنید. ما در مرکز کانون مشاوران به شما این امکان را می دهیم تا به صورت تلفنی یا حضوری بتوانید با متخصصین جهت درمان ارتباط برقرار کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

مشاوره ترک اعتیاد


کانون مشاوران

امروزه اختلال هراس و اضطراب موضوعی است که بسیاری افراد درگیر آن هستند و از آن رنج می‌برند. قرص کلونازپام با نام تجاری کلونوپین برای درمان اختلال هراس، برخی از انواع تشنج‌ها و تسکین موقت اضطراب تجویز می‌شود. کلونازپام نیز مانند داروهای دیگر عوارضی همانند سرگیجه، سردرد، زودرنجی، خستگی و بی‌خوابی را به دنبال دارد. قبل از مصرف کلونازپام هرگونه داروی مصرفی را به پزشک خود اطلاع دهید و به تداخلات دارویی و همچنین به نحوه‌ مصرف، موارد منع و اطلاعات مربوط به مصرف در دوران بارداری و شیردهی توجه کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه قرص کلونازپام تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه قرص کلونازپام می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

قرص کلونازپام


کانون مشاوران

روسپی گری و تن فروشی پدیده‌ای است که تقریبا در تمام کشورها و جوامع دیده می‌شود. این پدیده تاریخچه‌ای طولانی دارد و در تمام دوره‌ها وجود داشته‌است. علت‌های گوناگونی برای گرایش افراد به این موضوع وجود دارد و از جمله آسیب‌های اجتماعی است که از جنبه‌های مختلفی قابل بررسی می‌باشد. بسیاری افرادی که به روسپی گری و تن فروشی روی می‌آورند، آن را با نیازهای جنسی و یا نیاز به درآمد آن توجیه می‌کنند. آگاهی از جوانب گوناگون این مسئله تا حدودی جهت کاهش آسیب‌های ناشی از آن کمک کننده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد علل و پیامدها تا پایان مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تن فروشی و روسپی گری می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

تن فروشی و روسپی گری


کانون مشاوران

واکنش مردان بعد از جدایی و اتمام یک رابطه عاطفی می‌تواند متفاوت از واکنش ن باشد. مردان کمتر از احساسات خود صحبت می‌کنند، با این حال از آسیب‌های مرتبط با طلاق و جدایی در امان نیستند. در واقع باید گفت آن‌ها تنها در شیوه ابراز هیجان و نحوه کنار آمدن با مشکلات خود با ن تفاوت دارند و به این ترتیب پس از تجربه جدایی دست خوش بحران‌ها و مشکلات روحی متعددی خواهند شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه واکنش مردان بعد از جدایی تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه واکنش مردان بعد از جدایی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

مردان بعد از جدایی چه واکنشی از خود نشان می دهند؟


کانون مشاوران

میل جنسی به کودکان و یا تمایل به با بچه ها نوعی از اختلالات و انحرافات جنسی تلقی می‌شود و متأسفانه اثرات سوءی را برای فرد مبتلا و کودک قربانی به همراه دارد. فرد مبتلا نسبت به کودکان تمایل جنسی دارد. در این اختلال، فرد تخیلات و تصورات جنسی دارد که برای آن‌ها به اعمال نابهنجار شدیدی همچون به کودکان دست می‌زند. افراد پدوفیل اکثرا مرد هستند و با کودکان نابالغ کمتر از 13 سال وارد رابطه جنسی می‌شوند. این افراد معمولا به هر دو جنس دختر و پسر علاقه مند هستند. اختلال پدوفیلیا، با استفاده از روش‌های درمانی موثر تا حد زیادی کنترل می‌شود. در ادامه مقاله به بررسی کامل با بچه یا پدوفیلیا می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه درمان تمایل به با بچه یا اختلال پدوفیلیا می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

میل جنسی به کودکان


کانون مشاوران

افراد خودشیفته چه ویژگی‌هایی دارند؟ چگونه باید با این افراد تعامل کرد؟ آیا می‌توان با یک همسر خودشیفته زندگی کرد و با او تعاملات مثبتی داشت؟ زندگی کردن با فرد خودشیفته چالش‌های زیادی را به همراه دارد و اغلب بسیار آزارنده و ناراحت کننده است؛ همسر خودشیفته تنها به خودش اهمیت می‌دهد و ممکن است شکست‌های عاطفی زیادی را به شما تحمیل کند. بسیاری از افراد نمی‌دانند با همسر خودشیفته خود چگونه برخورد کنند. شناسایی ویژگی‌های فرد خودشیفته و آگاهی از نحوه برخورد صحیح با چنین افرادی به میزان زیادی شما کمک می‌کند تا از آسیب‌های رابطه جلوگیری کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه همسر خودشیفته می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

همسر خودشیفته


کانون مشاوران

قرص آلپرازولام یکی از رایج‌ترین داروهای مورد استفاده برای درمان اضطراب، بی‌خوابی، اختلال هراس و افسردگی است که با نام تجاری زاناکس شناخته می‌شود و از خانواده‌ بنزودیازپین‌ها به شمار می‌آِید. برای مصرف این قرص باید دقت زیادی به خرج داد چرا که مصرف طولانی مدت آن باعث بروز اعتیاد می‌شود. همچنین باید توجه داشته باشید که میزان مصرف این دارو حتما باید زیر نظر پزشک انجام گیرد. در کنار مصرف داروهای ضد اضطراب، بهره‌مندی از روش‌های روان درمانی و مشاوره‌ای می‌تواند به میزان زیادی نتیجه بخش باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه آلپرازولام می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

قرص آلپرازولام


کانون مشاوران

آسیب های طلاق چیست؟ طلاق مسئله‌ای است که امروزه بسیاری از خانواده‌ها را بنا به دلایل مختلفی درگیر خود کرده‌ است، این مسئله پیامدهای زیادی برای هر یک از افراد خانواده دارد و باعث آسیب دیدن زوجین و فرزندان می‌شود. اما گاهی شرایط قبل از ازدواج به قدری مشکل ساز می‌شود که جدایی و طلاق راه حل بهتری محسوب می‌شود؛ به هر حال پیامدهای آن انکار ناپذیر است. با آگاهی از آسیب‌های طلاق می‌توان جهت کاهش آن‌ها، از روش‌های مؤثرتری بهره‌مند شد. مشاوره طلاق در این زمینه به شما کمک می‌کند تا به التیام زخم‌های ناشی از این اتفاق در خود و فرزندانتان بپردازید. در ادامه به پیامدها و آسیب‌های طلاق در هریک از افراد خانواده را بررسی می‌کنیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه آسیب های طلاق می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

آسیب‌‌های طلاق


کانون مشاوران

علت جیغ زدن کودک چیست؟ جیغ کشیدن کودک برای بسیاری از والدین یک دردسر محسوب می‌شود. در حقیقت برخی از کودکان یاد می‌گیرند که برای رسیدن به خواسته‌های خود جیغ بکشند. این کار گاهی آنقدر آزار دهنده است که والدین حاضر هستند برای ساکت کردن فرزندشان هرچه او می‌خواهد را در اختیارش قرار دهند. غافل از اینکه این کار منجر به تشدید جیغ کشیدن‌های کودک می‌شود. ما در ادامه این مقاله به راهکارهای اصولی برای مدیریت کردن این شرایط اشاره کرده‌ایم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه جیغ کشیدن کودک می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

علت جیغ زدن کودک


کانون مشاوران

یادگیری مهارت‌ها و راه های کاهش استرس از جمله موارد مهم در زندگی است. تمام انسان‌ها بارها در زندگی خود استرس‌هایی را تجربه می‌کنند. ممکن است دچار استرس امتحان شوید و یا در روابطتان مدام درگیر استرس باشید. استرس‌های مداوم و مدیریت نشده شما را با چالش‌های جسمانی و روحی در زندگی روبه‌رو می‌کند به همین خاطر لازم است تا راه‌هایی را برای کاهش استرس خود بلد باشید و سلامت جسمی و روحی خود را تضمین کنید. در ابتدا لازم است تا منشا استرس خود را  بیابید. ممکن است حس کنید میزان استرس شما به قدری زیاد است که توانایی انجام هیچ کدام از راه‌کارها را ندارید. تنها کافی است که به ضرورت آن‌ها پی ببرید و در عمل به آنها استمرار و مداومت داشته‌باشید. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا برخی از این راه‌کارها را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین پیشنهاد می‌کنیم مقاله 

علائم استرس را مطالعه کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه کنترل و درمان استرس می‌توانید با 

مرکز مشاوره روانشناسی

 کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

کاهش استرس


کانون مشاوران

اختلال شخصیت نمایشی یکی از اختلالات شخصیت گروه B است. خودنمایی و جلب توجه کردن از شاخص ترین ویژگی های این افراد است. اعتماد به نفس و خودباوری این بیماران، تحت تاثیر تایید دیگران است و در صورتی که این تایید و توجه را از دیگران دریافت نکنند، به شدت آشفته و افسرده می‌شوند. بیماران مبتلا به اختلال نمایشی، معمولا رفتارهای عجیب و اغواگرایانه ای دارند و حتی برای جلب توجه، دست به کارهایی همچون خودکشی می‌زنند. اختلال شخصیت نمایشی در ن شایع تر از مردان است. این اختلال از طریق روان درمانی و دارو درمانی، بهبود می‌یابد. در ادامه مقاله به بررسی کامل اختلال شخصیت نمایشی می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال شخصیت نمایشی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

اختلال شخصیت نمایشی


کانون مشاوران

انواع پرده بکارت را می‌شناسید؟ پرده بکارت یک غشا نازک در ورودی دهانه واژن است که در افراد مختلف، به اشکال متفاوتی وجود دارد. نوع پرده‌ی بکارت بسیار مهم است چرا که باکره بودن دختر و میزان خونریزی او را پس از رابطه جنسی مشخص می‌کند. پارگی نوعی از پرده‌ی بکارت بدون خونریزی است و در صورتی که این موضوع تشخیص داده نشده باشد، ابهامات و سوتفاهم هایی در مورد باکرگی دختر به وجود می‌آورد. تشخیص سلامت پرده‌‌ی بکارت به عهده پزشک است که مطمئن ترین روش می‌باشد. پرده بکارت موضوعی با اهمیت برای دختران است؛ برخی از آن‌ها مدام نگران پارگی آن هستند اما در ادامه توضیح خواهیم داد که پرده‌ی بکارت به راحتی دچار پارگی نمی‌شود. در ادامه به بررسی کامل انواع پرده بکارت می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه پرده بکارت می‌توانید با 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

انواع پرده بکارت


کانون مشاوران

جنون آنی بیش از اینکه اصطلاحی علمی باشد نوعی مفهوم عامیانه است و در مواردی به کار می‌رود که فرد ناگهان دست به اقدامی غیرمنطقی و به دور از عقلانیت می‌زند که اغلب با صدمات جدی برای خود او یا دیگران همراه است. بسیاری از افراد حتی از شنیدن واژه جنون آنی نیز می‌هراسند و بسیار کنجکاو هستند تا بدانند چه چیزی باعث ایجاد چنین مشکلی می‌شود. خوشبختانه روش‌های گوناگونی برای درمان این مشکل وجود دارد و جای نگرانی نیست. جنون آنی پیامدهای سوءی را به دنبال دارد و گاها منجر به بروز رفتارهای پر خطر در افراد مبتلا می‌شود. به همین دلیل آگاهی از علائم و علل بروز این بیماری اهمیت زیادی دارد.

برای دریافت مشاوره در زمینه جنون آنی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع: 

جنون آنی


کانون مشاوران

قرص کلردیازپوکساید یکی از انواع داروهای آرام بخش است که معمولان پزشکان از آن برای درمان انواع اختلالات اضطرابی و مشکلات خواب استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه تجویز هر داروی روانپزشکی باید بر اساس بررسی دقیق وضعیت روانی فرد و شرایط جسمانی او صورت بگیرد، مصرف سرخود این دارو می‌تواند عوارض ناخوشایندی را برای شما به همراه بیاورد و منجر به تشدید مشکلات شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موارد مصرف و عوارض این دارو تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه داروهای ضد اضطراب می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

قرص کلردیازپوکساید


کانون مشاوران

سن تربیت کودک از چه زمانی شروع می شود؟ دوران کودکی نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت یک فرد دارد. اشتباهات تربیتی می تواند باعث مشکلات بسیار زیاد و غیر قابل جبران در شخصیت فرد شود. همه ی والدین دوست دارند فرزند خود را به بهترین صورت تربیت کنند و یکی از مهم ترین دغدغه هایشان تربیت فرزندشان است. اما باید توجه داشته‌باشید که از چه سنی تربیت فرزند خود را آغاز می‌کنید. بسیاری از افراد نمی دانند در چه سنی، چه برخوردهایی با کودک شان بکنند. در ادامه این مقاله به برخورد صحیح با کودک متناسب با سن او پرداخته شده است.

برای دریافت مشاوره در زمینه سن تربیت کودک می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع:

سن تربیت کودک


کانون مشاوران

اعتیاد به شیشه معضلی است که پیامدهای بسیاری را برای فرد مصرف کننده و اطرافیان او به همراه دارد. چرا که این ماده خاصیت توهم‌زایی شدید دارد و فرد را به سمت رفتارهای نابهنجار آسیب‌زننده سوق می‌دهد. شیشه باعث تغییراتی شدید در عملکرد مغز می‌شود. این ماده مخدر عوارض متعددی همچون مشکلات خواب، اضطراب، خشکی دهان و غیره را در پی دارد. ماده شیشه معمولا از راه‌هایی مانند تزریق و استنشاق مصرف می‌شود و در نهایت از طریق خون وارد سیستم عصبی مرکزی می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با ادامه مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

اعتیاد به شیشه


کانون مشاوران

تربیت جنسی کودکان شامل چه موضوعاتی است و چه اهمیتی دارد؟ تربیت جنسی کودکان به ارائه آموزش‌هایی در مورد نقاط حساس بدن، رابطه جنسی و هرگونه مسئله مربوط به   اشاره دارد. این آموزش‌ها باید متناسب با سطح رشد روانی کودکان و با اطلاعات دقیق و کافی صورت بگیرد. دلایل زیادی وجود دارد که به والدین گوشزد می‌کند باید در مورد مسائل جنسی به فرزندان خود آموزش دهند و برای تربیت جنسی نیز به اندازه تربیت در سایر حوزه‌ها اهمیت قائل شوند. برای مثال آموزش‌های جنسی مناسب احتمال مورد قرار گرفتن کودکان را کم می‌کند و از احتمال تجربه مواردی نظیر بلوغ زودرس در دوران نوجوانی نیز می‌کاهد. اگر می‌خواهید در مورد تربیت جنسی کودک به اطلاعات بیش‌تری دست یابید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تربیت جنسی کودکان می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

تربیت جنسی کودکان


کانون مشاوران

ترس از آمپول زدن یکی از فوبیاهای رایج در بین افراد است که در طبقه بندی اختلالات روانی در دسته اختلالات اضطرابی قرار دارد. ترس از آمپول زدن ممکن است خیلی جدی گرفته نشود اما این ترس می‌تواند عواقب و پیامدهایی زیادی داشته باشد چرا که منجر به ایجاد ترس و اضطراب کلی از محیط‌های پزشکی می‌شود و از تشخیص به موقع مشکلات جسمانی جلوگیری می‌کند. اگر دچار ترس از آمپول زدن هستید ما در این مقاله به توضیحاتی در مورد علائم، علل و درمان آن پرداخته‌ایم که می‌تواند برای شما مفید باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه انواع فوبیا و ترس‌ها می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

ترس از آمپول زدن


کانون مشاوران

گل ماری جوانا که نام دیگر آن ماده مخدر گل است برخلاف تصور بسیاری از جوانان بسیار اعتیادآور و دارای اثرات مخربی بر جسم و روان است. این ماده‌ مخدر سبب سرخوشی بسیار زیاد و توهم‌های دیداری و شنیداری پس از مصرف می‌شود و حتی قوی‌تر از حشیش و عوارض آن نیز بیشتر است. بسیاری از افرادی که تحت تاثیر این ماده قرار دارند به شکل دیوانه‌واری رانندگی  می‌کنند و یا پرخاشگر می‌شوند، ضررهای جبران ناپذیری را بر خود و خانواده‌هایشان وارد می‌کنند و حتی ممکن است دست به قتل بزنند. بنابراین لازم است تا ترک اعتیاد به گل در دستور کار قرار گیرد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه این ماده مخدر تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد می‌توانید با 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

گل ماری جوانا چیست؟


کانون مشاوران

یکی از مشکلاتی که والدین با آن مواجه می‌شوند، اختلالات یادگیری در کودکان است؛ این موضوع مثل سایر اختلالات جسمی و حرکتی در همان ابتدای تولد قابل مشاهده و تشخیص نیست. به همین جهت بیشتر والدین بعد از اینکه فرزندانشان به مدرسه می‌روند، متوجه این موضوع می‌شوند. بهترین راه درمان برای انواع اختلالات یادگیری در کودکان شناسایی به موقع آن است. اختلالات یادگیری اغلب مشکلات فراوانی را برای والدین و کودکان به همراه دارد. والدین اغلب از توانایی پایین فرزندانشان در درس خواندن و یادگیری به ستوه آمده و اغلب کودکان مبتلا در مدرسه مورد تمسخر همسالان قرار می‌گیرند. این اختلال ارتباطی با هوش کودک ندارد و با همراهی والدین قابل درمان است. برای اطلاعات بیشتر تا پایان مطلب همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلالات یادگیری می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

اختلالات یادگیری


کانون مشاوران

پشیمانی بعد از طلاق معمولا در بسیاری از زوج‌ها دیده می‌شود. اکثر ازدواج‌ها با عشق و آرزوی خوشبختی شروع می‌شوند اما متاسفانه برخی از آن‌ها چندان دوام پیدا نمی‌کنند و با شکست مواجه می‌شوند. بسیاری از زوجین پس از طلاق گرفتن از تصمیم خود پشیمان می‌شوند و از اینکه برای حفظ رابطه خود تلاش کافی نکرده‌اند احساس عذاب وجدان پیدا می‌کنند. همچنین تاثیراتی که طلاق بر روی زندگی افراد می‌گذارد نیز باعث احساس پشیمانی در آن‌ها می‌شود. برای اینکه بتوان احساس پشیمانی بعد از طلاق را کاهش داد، راهکارهای وجود دارد که در ادامه به بررسی کامل آن‌ها پرداخته‌ایم.

برای دریافت مشاوره در زمینه پشیمانی بعد از طلاق می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

پشیمانی بعد از طلاق


کانون مشاوران

اختلال بدریخت انگاری بدن از جمله اختلالات شبه جسمانی است که در میان جوانان و نوجوانان شیوع بیشتری دارد. شاید در بین اطرافیان خود با کسانی برخورد کنید که برخلاف ظاهر زیبا و اندام مناسب، گمان می‌کنند که زشت هستند و اندام زیبایی ندارند. به همین دلیل دائم مشغول عمل‌های زیبایی و رژیم‌های متعدد می‌باشند. اینگونه افراد حتی پس از عمل‌های متعدد و رژیم‌های فراوان، باز هم از خود ناراضی هستند و سعی می‌کنند از دید دیگران دور باشند. اگر این نیتی به گونه‌ای باشد که موجب بروز چالش‌های فراوان در زندگی فرد شود، می‌توان گفت که تبدیل به اختلال شده است و لازم است برای درمان آن اقدام شود. در ادامه به توضیحانی در رابطه با علائم، علل، پیامدها و درمان اختلال بدریخت انگاری بدن پرداخته‌ایم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال بد ریخت انگاری بدن می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

اختلال بدریخت انگاری بدن 


کانون مشاوران

ازدواج مجدد پس از فوت همسر یا طلاق می‌تواند فرصت دوباره‌ای باشد تا بتوانید یک زندگی شاد و آرام را از نو بسازید. طلاق گرفتن یا فوت همسر موقعیت‌های تلخ و دردناکی در زندگی می‌باشند اما این تجربیات به معنای پایان زندگی نیستند. با وجود همه این تلخی‌ها زندگی همچنان ادامه دارد و بستگی به نوع تصمیم گری شما دارد که بتوانید به سختی‌ها پایان داده و یا آن‌ها را به یک رنج مزمن تبدیل کنید. با این حال اگر تصمیم گرفته‌اید که فرصتی دوباره در اختیار زندگی خود قرار دهید و ازدواج مجدد را تجربه کنید نباید بدون فکر تصمیم بگیرید. رعایت برخی نکات در ازدواج دوم ضروری است. ما در ادامه به این نکات خواهیم پرداخت پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج مجدد می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

ازدواج مجدد


کانون مشاوران

سادیسم جنسی نوعی اختلال روانی است که فرد به واسطه‌ی ابتلا به آن علاقه‌ی شدیدی برای آزار دادن دیگران دارد. فردی که سادیسم جنسی دارد همواره در تلاش است تا اطرافیانش را از لحاظ روحی روانی، جسمانی و جنسی آزار دهد. افراد مبتلا به سادیسم به طور بیمارگونه‌ای از رنج و عذاب دیگران لذت می‌برند. احساس پشیمانی و عذاب وجدان در سادیسمی‌ها وجود ندارد. چنین افرادی غالبا م، بزهکار و یا قاتل می‌شوند. علت اصلی ابتلا به این اختلال مشخص نیست اما ترکیبی از عوامل زیست محیطی و ژنتیکی در ابتلا به اختلال نقش دارند. درمان این اختلال غیرممکن به نظر می رسد. علائم و نشانه‌های رفتاری در افراد سادسیمی را بشناسید تا بتوانید خود از آسیب‌های آنان مصون بدارید. برای آگاهی از جنبه‌های مختلف این اختلال تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه سادیسم جنسی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

سادیسم جنسی


کانون مشاوران

مشاوره فردی یک فرآیند درمانی است که طی آن مشاور و مراجع با یک دیگر صحبت می‌کنند تا از طریق ریشه یابی مسائل و مشکلات فرد به درمان آن ها بپردازند. مرکز کانون مشاوران افتخار دارد تا هم به صورت حضوری و تلفنی  خدمات مشاوره فردی ارائه دهد. زندگی سرشار از چالش ها و مشکلاتی است که افراد نمی‌توانند به تنهایی آن ها را حل کنند و در صورت حل نشدن نیز مشکلات جدی تر می‌شوند و فرد با بحران های بزرگ تری مواجه می‌شود. مشاوره فردی در حوزه های متنوعی همچون اضطراب، ناامیدی و افسردگی، مشکلات شغلی، عدم اعتماد به نفس، عدم مهارت های اجتماعی و غیره فعالیت می‌کند.

برای دریافت مشاوره فردی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع:

مشاوره فردی


کانون مشاوران

برای رسیدن به شناخت قبل از ازدواج باید چه مواردی را بررسی کنیم؟ مشاوره پیش از ازدواج در داشتن یک انتخاب موفق چقدر می‌تواند مؤثر باشد؟ شناخت قبل از ازدواج هرچقدر عمیق‌تر و دقیق‌تر باشد زندگی مشترک در مسیر مطمئن‌تری قرار خواهد گرفت. اما به دست آوردن این شناخت نیازمند بررسی‌های هوشمندانه و کمک گرفتن از افراد متخصص است. مطالعه این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید و بدانید که بررسی چه عواملی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

برای دریافت مشاوره در زمینه شناخت قبل از ازدواج می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

شناخت قبل از ازدواج


کانون مشاوران

ترک گل چگونه امکان پذیر است؟ بهترین روش ترک اعتیاد به ماده مخدر ماریجوانا چیست؟ ماده‌ مخدر گل یا ماریجوانا که بسیاری از جوانان را درگیر خود کرده‌ است در طولانی مدت باعث وابستگی جسمی و به‌ ویژه روانی می‌شود و آسیب‌های زیادی از جمله اختلال در حافظه، توهمات دیداری و شنیداری، اختلالات خواب، مشکلات تنفسی و تغییر در رفتار را برای فرد به همراه دارد. به دلیل وابستگی روانی شدیدی که ماریجوانا در فرد ایجاد می‌کند، هیچ‌گاه شخص نمی‌تواند به تنهایی آن را ترک کند. به همین دلیل به کمک مشاور و حمایت خانواده نیاز دارد. در ادامه به توضیحات بیشتری درباره این ماده و چگونگی ترک آن خواهیم پرداخت.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد به ماده مخدر گل می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

ترک گل یا ماریجوانا


کانون مشاوران

چگونه می‌توان تاثیر طلاق بر فرزندان دختر را کاهش داد؟ همان طور که می‌دانید طلاق  آسیب‌های بسیار زیادی برای فرزندان به همراه دارد. این آسیب‌ها متناسب با سن، جنسیت و سبک برخورد آن‌ها با مشکلات تغییر می‌کند و در همه افراد یکسان نخواهد بود. به‌طور معمول دختران به دلیل روحیه حساسی که دارند آسیب بیشتری می‌بینند و مشکلات را به نحوی متفاوت از پسران از خود نشان می‌دهند. نحوه برخورد والدین پس از طلاق تاثیر بسیار زیادی بر کاهش آسیب‌های ناشی از آن می‌گذارد و به سازگاری فرزندان با شرایط جدید کمک می‌کند. در ادامه مقاله به بررسی تاثیر طلاق بر فرزندان دختر خواهیم پرداخت.

برای دریافت مشاوره در زمینه تاثیر طلاق بر فرزندان دختر می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

تاثیر طلاق بر فرزندان دختر


کانون مشاوران

رابطه مادر و دختر اغلب رابطه پیچیده و جالبی است. برخی از مادران و دختران بسیار با یکدیگر صمیمی هستند و در واقع بهترین دوست هم محسوب می‌شوند. برخی دیگر ممکن است حتی به سختی با یکدیگر حرف بزنند و بعد از مستقل شدن فرزند، ارتباطشان به شدت کاهش یابد چرا که دختران در بسیاری از موارد ان خود دچار چالش‌های بسیاری می‌شوند که ناتوانی در مدیریت کردن آن‌ها منجر به سرد شدن روابط می‌شود. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا راهکارهایی برای بهبود روابط مادر و دختر ارائه دهیم. برای کسب آگاهی در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه رابطه مادر و دختر می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

رابطه مادر و دختر


کانون مشاوران

راه‌های درمان درمان خشکی واژن چیست؟ خشکی واژن یکی از مشکلاتی است که می‌تواند به علت‌های مختلف و در دوره‌های سنی گوناگون رخ دهد. تاثیرات خشکی واژن هم بر سلامت روح و هم بر سلامت جسمانی افراد تاثیر می‌گذارد و به دلیل اهمیت این موضوع، استفاده از راهکارهای درمانی مناسب و شناخت علائم آن ضرورت دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی علائم، علل و درمان مناسب بپردازیم. باید توجه داشته باشید که در صورت حاد شدن خشکی در ناحیه واژن باید به پزشک مراجعه کنید که بعد از تشخیص توسط متخصص، درمان‌ها زیر نظر او صورت بگیرد. همچنین 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه درمان خشکی واژن می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

درمان خشکی واژن


کانون مشاوران

علائم افسردگی کدام‌اند؟ افسردگی یکی از شایعترین اختلالاتی است که کارکرد روزانه فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و به همین دلیل به تشخیص زود هنگام و اقدامات درمانی موثر نیاز دارد. در صورتی که علائم و نشانه‌های افسردگی در مراحل اولیه اش تشخیص داده شود، می‌توان با تغییر سبک زندگی، استفاده از جلسات روان درمانی و روانشناسی به درمان بهتر و راحت تر فرد کمک کرد. اما در ابتدا لازم است تا علائم آن را به طور کامل بشناسید و تشخیص قطعی توسط پزشک و یا روانشناس متخصص صورت بگیرد. در ادامه این مقاله به بررسی کامل علائم افسردگی و روش‌های تشخیص آن می پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه علائم افسردگی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

علائم افسردگی


کانون مشاوران

با وجود مشغله‌های بسیار زندگی روزمره و فشارهای روانی وارده بر انسان‌‌ها کنترل اضطراب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اضطراب کافی و طبیعی به افزایش مسئولیت پذیری در شما و حفظ جان کمک می‌کند. اما میزان بیش‌ از اندازه‌ی آن علاوه بر این که آسیب‌های جسمانی فراوانی را در پی دارد، منجر به اختلال در عملکرد روزانه و فعالیت‌های ذهنی می‌شود. از ایم رو اهیمت دارد تا راه‌های کنترل و درمان استرس و اضطراب را بلد باشید و از آن‌ها بهره‌ ببرید. به کار گیری این روش‌ها ممکن است در ابتدا سخت به نظر برسد اما به مرور زمان برایتان عادی شده و تبدیل به سبک زندگی شما می‌شود.

برای دریافت مشاوره در زمینه کنترل اضطراب می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

کنترل اضطراب


کانون مشاوران

اختلال شخصیت وابسته چه نوع اختلالی است و چه علائمی دارد؟ مهم‌ترین ویژگی افراد دچار اختلال شخصیت وابسته این است که تحمل تنهایی را حتی برای لحظه‌ای ندارند. این افراد هنگامی که دور از دیگران قرار می‌گیرند پریشان می‌شوند و علائم اضطرابی از خود نشان می‌دهند. در واقع آن‌ها دائماً نیاز دارند که به دیگران تکیه کنند و از آن‌ها حمایت و تشویق بگیرند. شخصیت وابسته همیشه در تلاش است تا با انجام هر کاری اطمینان، رضایت و حمایت کافی را از اطرافیان خود دریافت کند. اختلالات شخصیتی جزو سبک زندگی افراد هستند و تغییر و اصلاح آن‌ها به سختی صورت می‌گیرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد علل و علائم و درمان این اختلال تا پایان مطلب همراه ما باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال شخصیت وابسته می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

اختلال شخصیت وابسته


کانون مشاوران

بهترین سن بچه ها برای طلاق والدین چه زمانی است؟ فرزندان در هر سنی که باشند طبیعتاً نسبت به جدایی والدین خود واکنش نشان می‌دهند و بنا به شرایط، متحمل آسیب‌هایی می‌شوند. اما با این حال کودکان در برخی سنین مانند سنین ابتدایی کودکی و نوجوانی حساسیت بیشتری دارند و کمتر می‌توانند رویدادهای منفی پیرامون خود را هضم کنند. والدینی که دارای فرزند هستند هنگام طلاق باید توجه ویژه‌ای به کودکان خود داشته باشند تا آن‌ها دچار کمترین آسیب و فشارهای روانی شوند. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا به بررسی بهترین و بدترین سن طلاق برای کودکان بپردازیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه بهترین سن بچه ها برای طلاق می‌توانید با 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید.

منبع: 

بهترین سن بچه ها برای طلاق


کانون مشاوران

آیا آسیب طلاق بر ن بیش‌تر از آثار طلاق بر مردان است؟ همان‌طور که می‌دانید به طور معمول آثار طلاق بر ن و فرزندان طلاق بیشتر از مردان مورد توجه قرار می‌گیرد چراکه بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ن بیشترین آسیب را از طلاق می‌بینند و بیشترین حمایت و همدلی نسبت به آن‌ها انجام می‌شود. طلاق در یک روز تمام می‌شود و دو طرف از یک‌دیگر جدا می‌شوند، اما پیامدهای آن تا مدت‌ها با زن و مرد و فرزندان همراه خواهد بود. معمولا ن برای دریافت حمایت و کمک‌های روانشناسی داوطلب می‌شوند و با اثرات آن بهتر مقابله می‌کنند. اما مردان احساسات خود را به راحتی بروز نمی‌دهند و برای فرار از پیامدها و مشکلات طلاق به راهکارهای نامتعارفی روی می‌آورند که مشکلات بیشتری به وجود می‌آورد. ما در این مقاله به پیامدها و آثار طلاق بر مردان پرداخته‌ایم.

برای دریافت مشاوره در زمینه طلاق می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

آثار طلاق بر مردان


کانون مشاوران

با وجود اضطراب و استرس‌های زندگی روزمره اقدام برای درمان اضطراب و کنترل استرس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. استرس و اضطراب هیجان هایی طبیعی هستند و در دنیای پیچیده امروز امری اجتناب ناپذیرند. میزانی از اضطراب طبیعی است و می‌توان با به کارگیری تکنیک هایی موثر، آن را کنترل کرد. ولی در صورتی که اضطراب مزمن و شدید باشد، تبدیل به اختلالات اضطرابی می‌شود که باید درمان شود و درمان آن نیز به عهده پزشک متخصص می‌باشد. برای درمان اضطراب رویکردهای متعدد و متفاوتی وجود دارد که با توجه به نوع اضطراب و نظر پزشک به کار گرفته می‌شوند. در ادامه مقاله به بررسی کامل درمان اضطراب می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه درمان اضطراب می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

درمان اضطراب


کانون مشاوران

در حال حاضر، ازدواج به یکی از مهم ترین و پرچالش ترین دغدغه های جوانان تبدیل شده است. محدودیت های جامعه برای شناخت کافی، سخت گیری خانواده ها و سایر مشکلات، این تصمیم گیری را برای جوانان سخت‌تر کرده است. از طرف دیگر ازدواج یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر فرد می‌باشد و لازم است که برای انجام آن دقت کافی داشته باشید. عدم شناخت کافی، نا آگاهی از انتظارات یکدیگر، کم شدن علاقه بعد ازدواج، و غیره از مواردی هستند که زوجین قبل و بعد ازدواج با آن ها درگیر می‌باشند. در نتیجه توصیه می‌شود که افراد از مشاوره ازدواج استفاده کنند. اما مشاوره حضوری با مشکلاتی همچون کمبود وقت، دسترسی سخت، هزینه زیاد و غیره همراه است. به همین دلیل شما می‌توانید به راحتی با کانون مشاوران تماس بگیرید و مشاوره ازدواج را به صورت تلفنی دریافت نمایید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ازدواج می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

مشاوره تلفنی ازدواج


کانون مشاوران

اختلال شخصیت پارانوئید یکی از اختلالات شخصیت گروه A است. مهم ترین مشخصه این بیماران، بی اعتمادی و شکاکیت مداوم است. این افراد رفتارها و افکار عجیبی دارند و بدون هیچ دلیل خاصی به همه شکوک هستند و نمی‌توانند به کسی اعتماد کنند. به شدت تحریک پذیر و خشن هستند و معتقدند که همیشه حق با آنان است. این اختلال در مردان شایع تر از ن است. لازم به ذکر است که مقداری بدگمانی و شکاکی در افراد طبیعی است و این نباید با اختلال پارانوئید اشتباه گرفته شود. برای درمان اختلال پارانوئید از دارو درمانی و روان درمانی استفاده می‌شود. در ادامه مقاله به بررسی کامل اختلال شخصیت پارانوئید وعلائم آن می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلال شخصیت پارانوئید می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

اختلال شخصیت پارانوئید


کانون مشاوران

درباره روش‌های ترک متادون چه می‌دانید؟ متادون ماده مسکنی است که در درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما از آنجایی که تأثیرات شبه افیونی دارد مصرف سرخود آن و رعایت نکردن دستورات پزشک می‌تواند این ماده را از یک ماده درمانی به ماده‌ای اعتیادآور تبدیل کند. بسیاری از افراد به همین شیوه گرفتار اعتیاد به متادون می‌شوند و نمی‌دانند که از چه روشی برای ترک این ماده استفاده کنند. اگر شما هم به دنبال روش‌هایی آسان برای ترک متادون هستید، ما در این مقاله به توضیحات جامعی در این باره اشاره پرداخته‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما سودمند باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک متادون می‌توانید با 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

ترک متادون


کانون مشاوران

نحوه‌ی صحیح خوابیدن در دوران بارداری گاه به یک چالش برای مادران بارداری تبدیل می‌شود. هرچه که شکم مادر بزرگ‌تر باشد خوابیدن برای او سخت‌تر می‌شود. از طرفی مشکلات جسمانی و دردهای دوران بارداری و از طرف دیگر مشکل در غلت زدن و تغییر در پوزیشن خوابیدن باعث بدخوابی در مادر باردار می‌شود. مادران باردار باید در هنگام خوابیدن سلامت خود و جنین را در نظر بگیرند تا هم بند ناف به دور جنین نپیچد و هم کمر مادر در وضعیت راحت و بدون درد قرار بگیرد. در ادامه بهترین حالت خواب در دوران بارداری را توضیح داده‌ایم. ممکن است در ابتدا خوابیدن به یک حالت برایتان سخت باشد؛ اما پس از گذشت مدتی بدنتان به آن عادت می‌کند.

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه صحیح خوابیدن در دوران بارداری می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

خوابیدن در دوران بارداری


کانون مشاوران

بسیاری از مادران بعد از به دنیا آوردن فرزندشان دچار اختلال افسردگی پس از زایمان (PDD) می‌شوند. این اختلال کنار آمدن با شرایط جدید و انجام وظایف مادرانه را بسیار سخت می‌کند و فرد را دائما به سمت پرورش افکار و احساسات منفی آزاردهنده‌ای می‌کشاند؛ به صورت طبیعی این احساسات بر رابطه‌ی مادر و نوزادش تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود از بودن فرزندش لذت کافی را نبرد، در تربیت و رشد او در سال‌های حساس اولیه موفق نباشد و احساس گناه کند که این احساس افسردگی را افزایش می‌دهد. اگر به موقع به مشکل افسردگی مادر پرداخته نشود، این اختلال شدت بیشتری پیدا می‌کند و ممکن است به ایجاد سبک‌های دلبستگی ناسالم در کودک نیز بی‌انجامد. بنابراین اگر به سلامت خود و نوزادتان اهمیت می‌دهید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه افسردگی پس از زایمان می‌توانید با 

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

افسردگی پس از زایمان


کانون مشاوران

بهترین زمان مطالعه چه زمانی است؟ هر کس ممکن است بنا بر تجربۀ خود زمان خاصی را برای مطالعه در نظر بگیرد. برای انتخاب بهترین زمان مطالعه لازم است بدانید چه زمانی از روز حافظه توانایی بیشتری برای به خاطر سپردن مطالب دارد. در چه زمان مغز کاراریی و عملکرد بیشتری دارد و می توان از آن بیشترین استفاده را برد. در ادامه توضیح داده‌ایم که زمان مناسب برای درس خواندن زمانی است که مغز نسبت به آن شرطی شده باشد.

برای دریافت مشاوره در زمینه بهترین زمان مطالعه می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

بهترین زمان مطالعه


کانون مشاوران

خودیی ن تفاوت‌هایی با خودیی در مردان دارد. اکثر خانم‌ها یک بار خودیی را در زندگی خود تجربه کرده‌اند. این عمل صرفا در خانم‌های مجرد دیده نمی‌شود بلکه بسیاری از خانم‌های متاهل نیز دست به خودیی می‌زنند. از مهم‌ترین دلایل خودیی خانم‌های متاهل عدم ی جنسی در رابطه شویی است. از جمله دلایل دیگر آن در سن کم ممکن است در کودکی باشد. برخی از ن نیز برای فرار از تنش و فشارهای عصبی خودیی می‌کنند. اگر به خودیی دچار هستید بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید.

برای دریافت مشاوره در زمینه خودیی ن می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع: 

خودیی ن


کانون مشاوران

ترس از ارتفاع یا همان آکروفوبیا یکی از رایج‌ترین ترس‌ها در میان انسان‌ها است. اگر شما هم هنگام قرار گرفتن در یک بلندی بدون هیچ دلیلی دچار ترس و اضطراب فراوان می‌شوید احتمال دارد که دچار این فوبیا باشید. همچنین باید بدانید که ترس از ارتفاع یکی از انواع اختلالات اضطرابی محسوب می‌شود. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا در مورد علائم، علل و درمان آکروفوبیا توضیحات بیشتری را ارائه کنیم. برای کسب اطلاعات در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. 

برای دریافت مشاوره در زمینه ترس از ارتفاع می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

ترس از ارتفاع


کانون مشاوران

افسردگی یک اختلال شایع، مزمن و ناتوان کننده است که افراد زیادی را مجبور به مصرف داروهای ضد افسردگی می‌کند. آیا از عوارض قرص ضد افسردگی آگاهی دارید؟ روش‌های متعددی برای درمان افسردگی وجود دارد. در صورتی که افسردگی بسیار شدید و مزمن شده باشد از دارو درمانی استفاده می‌شود. داروهای ضد افسردگی انواع متعددی دارند که بر اساس تشخیص پزشک تجویز می‌شوند. این داروها عوارض زیادی نیز برای فرد ایجاد می‌ کنند و با برخی از داروها نیز تداخل دارند. آگاهی از عوارض و تداخلات داروهای ضد افسردگی بسیار مهم است. در ادامه مقاله به بررسی کامل قرص‌های ضد افسردگی می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره در زمینه داروهای ضد افسردگی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

داروهای ضد افسردگی


کانون مشاوران

دیر انزالی و زودانزالی تا حد بسیار زیادی کیفیت زندگی شویی و جنسی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد چراکه رابطه جنسی یکی از بخش‌های مهم زندگی هر فرد به شمار می‌رود. همه افراد نیاز به ارگاسم و انزال در مدت زمان مشخصی دارند. در صورتی که مدت زمان انزال در افراد از مقدار معینی بیشتر شود، فرد دچار دیر انزالی شده است که این اختلال می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد و مشکلات گوناگونی را به وجود آورد. در این مقاله قصد داریم به علل، پیامدها و راهکارهای درمانی ناشی از این اختلال بپردازیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینه دیر انزالی می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

دیر انزالی


کانون مشاوران

، تغییری بزرگ در دوره‌ی بلوغ و زندگی دختران است. اکثر دختران در مورد اولین کنجکاو هستند و نگرانی‌هایی در این مورد دارند. به طور معمول از 12 تا 14 سالگی شروع می‌شود و به معنی آماده شدن بدن برای بارداری است. شروع قائدگی نشانه‌هایی دارد و معمولا یک تا دوسال بعد از رشد سینه‌ها شروع می‌شود. بهتر است که مادر قبل از شروع ، روند و ماهیت  آن را به دختر خود توضیح دهد تا از نگرانی‌های او بکاهد. سوالهای زیادی در ذهن دختران در این زمینه به وجود می‌آید که معمولا از پرسیدن آن‌ها خجالت می‌کشند. در ادامه مقاله به بررسی کامل اولین می‌پردازیم تا دختران بتواتند از این طرق پاسخ بسیاری از سوال‌های خود را دریافت کنند.

برای دریافت مشاوره در زمینه اولین می‌توانید با

مرکز مشاوره روانشناسی کانون مشاوران و با شماره 02122016024 تماس بگیرید. 

منبع:

اولین


کانون مشاوران

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

موسسه خیریه سگال

آخرین جستجو ها

مکان های گردشگری جهان دانلود تحقیق کالاهای ارگانیک ایرانگردی از نوع پست مدرن ! دنیای از خوشمزه ها arlo16 Tapak نیاز دیجی جذاب دانلود | دانلود آهنگ و فیلم اینجا که من ایستاده ام نود32 یوزرنیم و پسورد نود 32 جدیدترین آپدیت روزانه نود32 یوزرنیم پسورد جدید nod32 username password